Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
29.09.2016 16:48

Plaza Centers ma list intencyjny ws. sprzedaży centrum handlowego w Belgradzie

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 29.09.2016 (ISBnews) - Plaza Centers N.V. ma niewiążący list intencyjny w sprawie potencjalnej sprzedaży centrum handlowego Belgrade Plaza w Serbii, podała spółka. Wartość transakcji szacowana jest na łącznie do 50 mln euro.

"Według warunków Plaza zakończy projekt, pozostanie asset managerem działającego centrum w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Plaza ma dostać do 35 mln euro od nabywcy, który będzie zobowiązany do uiszczenia dodatkowych ok. 15 mln euro do otwarcia centrum" - czytamy w komunikacie.

Transakcja ma zostać sfinansowana w IV kw. 2016, ale zaznaczono, że nie ma pewności, że do tego dojdzie.

The Belgrade Plaza (Visnjicka) to aktualnie największy projekt deweloperski w Serbii. Plan zakłada otwarcie w I połowie 2017. Obecny pre-let wynosi 50%. Po ukończeniu obiekt będzie dysponował 32 tys. m2 GLA.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz