Notowania

budownictwo
13.05.2015 12:09

Plaza Centers sprzeda centrum handlowe w Indiach

Wartość transakcji wyniesie około 35 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Plaza Centers zawarło umowę sprzedaży Koregaon Park Plaza znajdującego się w Pune w Indiach za około 35 mln euro - podała spółka.

"Wpływy gotówkowe netto (po spłacie powiązanego kredytu bankowego, innych zobowiązań i kosztów transakcji) ze sprzedaży wyniosą około 7,2 mln euro" - czytamy w komunikacie. Spółka spodziewa się, że spełnienie warunków zawieszających transakcji nastąpi w ciągu miesiąca.

"Sprzedaż wspiera aktualną strategię spółki, polegającą na delewarowaniu biznesu i ograniczaniu działalności w Indiach w celu skoncentrowania działalności i maksymalizacji generowania dochodów i środków na naszych bazowych rynkach w Europie Środkowej i Wschodniej" - skomentował prezes Ran Shtarkman, cytowany w komunikacie.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz