Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polkomtel utrzymuje dotychczasowe zasady roamingu w UE po decyzji UKE

Polkomtel utrzymuje dotychczasowe zasady roamingu w UE po decyzji UKE

Polkomtel, operator sieci Plus, utrzymuje dotychczasowe zasady roamingu na terenie Unii Europejskiej po decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) zezwalającej na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu w UE, podał operator.

,,Plus zapewnia swoich klientów, że po wydaniu decyzji UKE, nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych. Klienci mogą nadal korzystać z roamingu na terenie Unii Europejskiej na tych samych zasadach jak dotychczas" - czytamy w oświadczeniu operatora.

Wcześniej media podawały, że operator sieci Plus dostał zgodę UKE na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu w Unii Europejskiej.

W połowie czerwca Polkomtel podał, wprowadził zasadę "W Unii jak w domu", co oznaczało, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS, MMS i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

O wprowadzeniu zasady Roam Like At Home poinformowały już Play, Orange Polska i T-Mobile.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

media, telekomunikacja, technologie
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Mako
2017-10-31 13:03
Oby te cały roaming był już wiecznie, bo słyszałem ze chcą odwołać. Teraz w a2mobile nie ma limitów na transfer na social media i dziei temu i roamingowi mogłem na luzie pracowac z Belgii.
moncler
2017-10-18 09:25
No i pięknie korzystam właśnie z lte aero2 w domu