Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Budimeksu spodziewa się poprawy wyników

0
Podziel się:

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 846,42 mln zł w pierwszym kwartale 2015 r.

Prezes Budimeksu spodziewa się poprawy wyników
(Money.pl)
bFfXCfhN

- Po bardzo udanym pierwszym kwartale Budimex podtrzymuje oczekiwania co do poprawy wyników na każdym poziomie w tym roku, choć nie spodziewa się powtórzenia w kolejnych kwartałach dynamiki z pierwszych trzech miesięcy 2015 - poinformował prezes Dariusz Blocher.

- Bardzo udanych wyników pierwszego kwartału nie ekstrapolowałbym na cały. Cały rok będzie, tak jak zapowiadaliśmy, bardziej stabilny. Będziemy się starali poprawiać wyniki na każdym poziomie i myślę, że będą one lepsze, ale nie będzie tak spektakularnie, jak w pierwszym kwartale - powiedział Blocher.

Wyjaśnił, że w pozostałych kwartałach nie będzie już tak znaczących przyrostów kw/kw. Choć nie oznacza to, że w 2015 roku nie będzie kwartałów lepszych pod względem sprzedaży i zysku netto. - To rok stabilizacji dla Budimeksu, zatrudniamy 800 osób, musimy je przygotować, zorientować na nasz model - podsumował prezes.

bFfXCfhP

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 846,42 mln zł w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 834,05 mln zł rok wcześniej.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2014 r. Budimex miał 4,95 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bFfXCfiq
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)