Notowania

giełda
16.08.2017 18:49

Przegląd informacji ze spółek

Podziel się
Dodaj komentarz

Bytom odnotował 4,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w I półroczu 2017 r. wobec 4,83 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

P4, spółka zależna Play Communications, otrzymała decyzje prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o przejęciu rezerwacji częstotliwości w zakresie 3701-3715 MHz oraz w zakresie 3715-3729 MHz, wynika z komunikatu operatora.

Open Finance odnotował 9,38 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2017 r. wobec 23,64 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

11 bit studios będzie wydawcą gry 'Children of Morta' studia Dead Mage, podała spółka.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) szacuje, że liczba szkód zgłoszonych przez klientów po ostatnich nawałnicach znacznie przekroczy 30 tysięcy, podała spółka. Dotychczas klienci PZU zgłosili ponad 22 tysiące szkód.

Akcjonariusze Brand24 uchwalili kapitał docelowy i zmienili statut, dostosowując go do wymogów najlepszych praktyk rynku publicznego, podała spółka. Decyzje NWZ przygotowują spółkę od strony formalnej do rozważanego debiutu na NewConnect.

Best uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie kontroli nad Kredyt Inkaso, podała spółka. Tym samym został spełniony jeden z warunków ogłoszonego w ub. miesiącu przez Best wezwania.

Oferta konsorcjum z udziałem Rafako oraz PT. Rekayasa Industri (lider) została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na budowę dwóch bloków parowych opalanych węglem w Indonezji na wyspie Lombok (2x50 MW, podało Rafako.

Oferta publiczna akcji Cherrypick Games, z której spółka liczy na pozyskanie ok. 6,2 mln zł, rozpocznie się 22 sierpnia od book buildingu, poinformował prezes Marcin Kwaśnica. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie sprzedaży i produkcję nowych gier.

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) zawarły z Trakcją PRKiI umowę na prace na linii Siedlce - Terespol za ponad 417 mln zł netto, podał zarządca infrastruktury kolejowej. Prace projektowe rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończenie całej inwestycji planowane jest na sierpień 2020 r.

Energa szacuje pozytywny wpływ nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) na ok. 150 mln zł w 2018 r., podała spółka.

Famur dostarczył kompleks ścianowy do kopalni Czertinskaja-Koksowaja w Rosji w ramach umowy z OOO MMK-Ugol, podała spółka. Wartość umowy to 17,5 mln euro.

IMC zakończyła zbiory pszenicy ozimej, podczas których udało się uzyskać wydajność na poziomie 5,7 t/ha, uwzględniając wagę przed osuszeniem, poinformowała spółka. IMC osiągnęła rekordową wydajność pomimo gorszych warunków atmosferycznych i niższej średniej ogólnokrajowej niż przed rokiem, podano również.

Nextbike Polska podpisał z Nextbike GmbH umowę wyłącznej licencji umożliwiającą dostawę i obsługę miejskich systemów rowerowych na terytorium Norwegii, Finlandii i Islandii. Spółka analizuje rynek i zamierza wystartować w pierwszych przetargach z terminami uruchomienia w 2018 roku, poinformował prezes Tomasz Wojtkiewicz.

WGM1 - spółka zależna Prime Minerals - podpisała warunkową umowę nabycia do 100% udziałów w indonezyjskiej spółce PT. Kapur Prima Perkasa (KPP) za 100 tys. USD, podała grupa.

Best przedłużył do 17 sierpnia br. okres przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji Kredyt Inkaso z powodu nieziszczenia się warunku określonego w wezwaniu, podała spółka.

Geotrans odnotował 0,95 mln zł jednostkowej straty netto w II kw. 2017 r. wobec 0,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Qubic Games odnotował 171,35 tys. zł jednostkowej straty netto w II kw. 2017 r. wobec 114,62 tys. zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Komputronik odnotował 1,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. r.obr. 2017/2018 (1 kwietnia - 30 czerwca 2017) wobec 2,01 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Chilijski projekt Sierra Gorda powinien przynosić zysk netto w perspektywie 3-4 lat, uważa prezes KGHM Polska Miedź Radosław Domagalski-Łabędzki. Podkreślił przy tym, że przyszłość KGHM jest na Dolnym Śląsku i to tu grupa zainwestuje ok. 10 mld zł w ciągu najbliższych czterech lat.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz