Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:

Oferta konsorcjum Budimeksu (lider, 50% udziału w konsorcjum) oraz spółki Strabag, warta 389,33 mln zł netto, została uznana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) za najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A1, podała spółka.

Przegląd informacji ze spółek

Oferta konsorcjum, w skład którego wchodzi Ursus oraz spółka zależna Ursus Bus, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu pn.: "Zakup taboru do obsługi linii komunikacji miejskiej - 10 szt. trolejbusów maxi", zorganizowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, podał Ursus. Wartość brutto oferty konsorcjum wynosi 21 734 100 zł.

Rada nadzorcza spółki Trakcja PRKiI powołała Marcina Lewandowskiego na stanowisko prezesa od 1 września 2018 r., podała spółka.

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, wybrały konsorcjum TK Telekom z Grupy Netia i S&T Services Polska w konkursie na nowy system sprzedaży biletów, podał przewoźnik. Wdrożenie nowego systemu ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Rada nadzorcza Wasko powołała dotychczasowy zarząd na kolejną kadencję, podała spółka.

Akcjonariusze Dom Development zdecydowali o przeznaczeniu 189,76 mln zł z zysku netto za 2017 r. i kapitału zapasowego na dywidendę, co da wypłatę 7,6 zł na akcję, podała spółka.

mBank wyemitował obligacje niezabezpieczone o wartości 180 mln CHF (równowartość 660,91 mln zł) w ramach Programu EMTN, podał bank.

Winhall Investments - spółka zależna Vantage Development realizująca inwestycję mieszkaniową Port Popowice we Wrocławiu - zawarła z Erbudem umowę o roboty budowlane i generalne wykonawstwo w formule "zaprojektuj i wybuduj" o wartości 114,5 mln zł netto, podała spółka. W ramach I etapu inwestycji powstanie co najmniej 415 mieszkań i 5 lokali usługowych w trzech budynkach.

Marvipol Logistics, spółka zależna Marvipol Development, oraz PG Europe zawarły z ELP Holdco (Poland) ostateczną umowę sprzedaży wszystkich udziałów w spółce PDC Industrial Center 60, realizującej projekt magazynowy koło Grodziska Mazowieckiego. Cena udziałów sprzedawanych przez Marvipol Logistics to ok. 2,36 mln euro (ok. 10,16 mln zł).

Ailleron zawarł umowę z Actinver Bank z siedzibą w Meksyku na wdrożenie platformy LiveBank, podała spółka. Umowa ma strategiczne znaczenie dla Grupy Ailleron ze względu na ekspansję jej produktów na nowy rynek - region NALA (Ameryka Północna i Ameryka Łacińska), podkreślono.

Należący do Lubelskiego Węgla Bogdanka oddział GRP-2 realizuje prace na polu Stefanów z wyprzedzeniem harmonogramu, podała spółka.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydował o wykluczeniu z obrotu giełdowego na głównym rynku akcji WDX z dniem 10 czerwca 2018 r., podała spółka.

Akcjonariusze Fabryki Konstrukcji Drewnianych (FKD) zdecydują o przeznaczeniu zysku za 2017 r. na kapitał zapasowy, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 3 lipca.

Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę Redan w maju 2018 r. wyniosła ok. 51 mln, co oznacza spadek o 5% r/r.

Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę TXM w maju 2018 r. wyniosła ok. 31 mln zł, co oznacza spadek o 6% r/r. W ujęciu narastającym sprzedaż zrealizowana przez Grupę TXM wyniosła ok. 136 mln zł i była 1% wyższa niż w roku poprzednim.

Ponieważ premiera najnowszej gry "Agony" autorstwa Madmind Studio - spółki zależnej PlayWay - nie spełniła oczekiwań zarówno graczy, jak i inwestorów, za ok. 3 miesiące zostanie wydana jej nowa wersja, podało PlayWay.

Unibep wyemitował niezabezpieczone obligacje serii E o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł, poinformowała spółka.

Wartość aktywów netto zarządzanych przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI), z uwzględnieniem aktywów przekazanych do zarządzania podmiotom zewnętrznym na podstawie zlecenia zarządzania portfelem inwestycyjnym funduszu lub jego częścią, wyniosła 14 620 250 787,35 zł na koniec maja, podało TFI. Miesiąc wcześniej ich wartość wynosiła 14 715 277 825,38 zł.

Rada właścicieli chilijskiej kopalni Sierra Gorda - w której KGHM Polska Miedź ma 55% udziałów - powołała dyrektora zarządzającego - stanowisko to od 1 lipca br. obejmie Mirosław Kidoń, podał KGHM.

Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała do składu zarządu spółki X wspólnej kadencji Roberta Sobkowa na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych (z dniem 11 czerwca 2018 roku), poinformowała spółka.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)