Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
27.12.2017 17:57

Przegląd informacji ze spółek

W wezwaniu na akcje Sare obniżono poziom minimalnej liczby akcji objętych zapisami, po osiągnięciu której podmiot nabywający zobowiązuje się je nabyć do 916,89 tys. z 1,145 mln wcześniej, wynika z komunikatu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mostostal Zabrze otrzymał pismo procesowe dotyczące rozszerzenia powództwa wniesionego przez Województwo Śląskie do Sądu Okręgowego w Katowicach o zasądzenie na solidarnie od Mostostal Zabrze, Hochtief Polska oraz Hochtief Solutions dodatkowej kwoty ponad 85 mln zł wraz z odsetkami, poinformowała spółka.

OT Logistics zawarł z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZAN, zarządzanym przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) umowę zobowiązującą do sprzedaży 1 179 355 akcji Luka Rijeka stanowiących 8,75% kapitału zakładowego spółki za łącznie 59,0 mln HRK (tj. ok. 32,8 mln zł) w terminie 10 dni roboczych, podała spółka.

Grupa Hollywood zadebiutuje na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w piątek, 29 grudnia, podała spółka.

Ferrum otrzymało zamówienie od Isoplus Fernwarmetechnik o wartości 2,5 mln euro, tj. ok. 10,5 mln zł, poinformowała spółka. Od początku roku łączna wartość wzajemnych obrotów z Grupą Isoplus wyniosła 41 mln zł.

Po finalizacji zakupu trzech obiektów biurowych od Echo Polska Properties wartość portfela Griffin Premium RE.. (GPRE) wzrosła do ok. 700 mln euro, poinformowała prezes Małgorzata Turek. Przyszły rok ma być dla spółki okresem "przyspieszenia realizacji strategii".

Akcjonariusze Esotiq & Henderson zdecydują na walnym zgromadzeniu, zwołanym na 19 stycznia 2018 r. o skupie nie więcej niż 20% wszystkich akcji spółki po cenie nie wyższej niż 45 zł za sztukę, wynika z projektów uchwał.

CCC podpisał wstępne porozumienie z Peeraj Brands International SRL dotyczące nabycia przedsiębiorstwa obejmującego prowadzenie wszystkich sklepów działających pod marką CCC w Rumunii, a także list intencyjny dotyczący otwarcia przez Peeraj sklepów CCC w Kazachstanie i Gruzji, podała spółka. Łączna kwota do zapłaty określona została na 33 mln euro, podano także.

Wojas podpisał z niepowiązanym podmiotem umowę sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów w spółce Chochołowskie Termy za 25 mln zł, podała spółka.

Rada nadzorcza Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) zgodziła się na zawarcie aneksu do umowy ramowej, przedłużającej współpracę ZE PAK SA z Polkomtelem i regulującej warunki biznesowe i finansowe sprzedaży energii elektrycznej na lata 2018-2022, podała spółka.

PMPG Polskie Media kupił 501 udziałów w zależnej spółce Orle Pióro Sp. z o.o., które stanowią 50,1% udziału w kapitale zakładowym oraz ogóle głosów na zgromadzeniu wspólników za 11 921 250 mln zł, podała spółka. W wyniku transakcji PMPG posiada łącznie 810 udziałów spółki (81% udziału).

Alior Bank otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zezwolenie na łączne stosowanie przez bank: 1. metody AMA (Advanced Measurement Approach) - w odniesieniu do działalności Alior Banku, bez skutków działalności wydzielonej części Banku BPH SA sprzed 4 listopada 2016 roku (exBPH) oraz działalności oddziału w Rumunii oraz 2. metody standardowej - w odniesieniu do: historycznych skutków działalności exBPH i oddziału w Rumunii - do obliczania wymogów w zakresie funduszy własnych z tytułu ryzyka operacyjnego od dnia 1 stycznia 2018 roku, podał bank.

Cloud Technologies zaakceptował oferty sprzedaży 299 400 akcji własnych, o łącznej wartości 18 mln zł (czyli po średniej cenie 60,12 zł), przedstawione mu w odpowiedzi na ogłoszenie oferty zakupu akcji, podała spółka.

Colian Holding podpisał umowę nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym irlandzkiej spółki pod firmą Lily O'Brien's Holding Limited (LOBH) za 33,82 mln euro, podała spółka. Kupowany podmiot zajmuje się m.in. produkcją i dystrybucją wyrobów czekoladowych oraz deserów klasy premium.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz