Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się
Przegląd informacji ze spółek
bDALTbzF

Open Finance odnotowało 3,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej z działalności kontynuowanej w I kw. 2017 r. wobec 23,88 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Elektrobudowa miała 1,4 mln zł skonsolidowanej straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. przy 142,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Emperia Holding, po uzyskaniu zgody rady nadzorczej, postanowiła rozpocząć proces pozyskiwania inwestora dla wsparcia swojego rozwoju, podała spółka.

bDALTbzH

Monday Development złożył w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zezwolenie na przywrócenie akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji), wykonując tym samym uchwałę zwyczajnego walnego zgromadzenia z 28 kwietnia 2017 r., podała spółka.

Auto Partner powołał spółkę zależną na prawie czeskim pod nazwą AP Auto Partner Czechy s.r.o. z siedzibą w Pradze, w której objął 100% udziałów, poinformowała spółka. Kapitał zakładowy powołanej spółki wynosi 2,2 mln CZK, podano także.

Serinus Energy zawarł kontraktu wykonawczego (EPCC) z rumuńską spółką Confind S.R.L. na budowę instalacji przetwarzania gazu wraz z towarzyszącymi jej liniami przesyłowymi i gazociągami w ramach projektu zagospodarowania gazu Moftinu, poinformowała spółka.

Akcjonariusze Polwaksu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu zysku netto za 2016 r., w wysokości 20,87 mln zł, w całości na kapitał zapasowy, wynika z uchwał ZWZ.

bDALTbzN

Famur zakłada możliwość wypłaty dywidendy po uzyskaniu efektów synergii z połączenia z Kopeksem, czyli po 2018 r., jednak pod warunkiem, że nie dojdzie do kolejnej akwizycji, poinformowali członkowie zarządu.

Famur nie planuje wykupu akcjonariuszy mniejszościowych części usługowo-handlowej Kopeksu po podziale spółki, poinformował prezes Mirosław Bendzera.

Ferrum zakończyło program skupu akcji własnych w celu ich umorzenia lub dalszej odsprzedaży, poinformowała spółka. W ramach programu skupiono 93 185 akcje po średniej cenie 10,25 zł za sztukę, podano także.

Famur planuje pozyskać 100 mln zł z dezinwestycji nieprodukcyjnych aktywów należących obecnie do Kopeksu, w tym m.in. projektu kopalni, poinformowali członkowie zarządu. Grupa liczy także na synergie, w tym m.in. 140 mln zł rocznie z tytułu restrukturyzacji zatrudnienia.

bDALTbzO

Akcjonariusze CDRL - właściciela marki Coccodrillo - zdecydowali o wypłacie dywidendy z zysku za 2016 rok w wysokości 7,27 mln zł, co daje 1,2 zł na akcję, wynika z uchwał.

Best sprzedał 690,65 tys. akcji serii G na rzecz Quercus Multistrategy FIZ, wynika z komunikatu spółki. Wartość subskrypcji wyniosła 18,99 mln zł.

Ronson pracuje nad częściowym refinansowaniem obligacji serii C opiewających łącznie na 83,5 mln zł, zapadających w czerwcu br., wynika z wypowiedzi p.o. prezesa Tomasza Łapińskiego. Według niego, optymalna będzie emisja na łącznie ok. 50 mln zł.

Tower Investments chce do końca II kwartału złożyć prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z planowanym do końca roku przejściem na rynek główny z NewConnect i planem nowej emisji o wartości min. 30 mln zł, poinformował ISBnews prezes Bartosz Kazimierczuk.

bDALTbzP

Zarząd Ronsona spodziewa się, że spółka jeszcze w II kw. br. odbuduje swoją ofertę do poziomu ok. 1 000 mieszkań wobec 671 na koniec I kw., co pozwoli na realizację rocznego celu sprzedażowego na poziomie ok. 800 lokali, poinformował dyrektor sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski.

Segment deweloperski Marvipolu sprzedał 54 mieszkania i lokale usługowe w kwietniu (spadek o 8,5% r/r), według szacunkowych danych, podała spółka. W okresie od stycznia do kwietnia spółka sprzedała 234 mieszkania i lokale usługowe, co oznacza wzrost o 2,6% r/r.

Asbisc Enterprises Plc oczekuje utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu na rynkach krajów byłego ZSRR i swobodnej realizacji tegorocznych prognoz, poinformował dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siarhei Kostevitch.

Po pozytywnym i zgodnym z oczekiwaniami I kw. br. Ronson spodziewa się słabszego II kw., a następnie powrotu do dobrych wyników finansowych w III kw. roku, poinformował p.o. prezesa Tomasz Łapiński. Jednocześnie podtrzymał plany dewelopera w zakresie sprzedaży ok. 800 mieszkań w tym roku i przekazania prawie 1000 lokali.

bDALTbzQ

Atal otrzymał pozwolenie na użytkowanie 148 mieszkań w krakowskiej inwestycji Lazurowy Park Bronowice, podała spółka.

Famur chce pozyskać 400 mln zł z emisji akcji skierowanej do wybranych inwestorów celem przejęcia akcji Kopeksu, Fugo i działania związane z integracją, poinformowała dyrektor finansowa Olga Panek. Proces ten ma być przeprowadzony najpóźniej do połowy lipca.

Famur zakłada, że w ciągu 7-10 lat większość przychodów połączonej grupy kapitałowej Famuru i Kopeksu będzie pochodziła z eksportu, poinformował prezes Mirosław Bendzera.

Famur zakłada, że zakończy proces reorganizacji i optymalizacji w ramach integracji części maszynowej Kopeksu do końca 2017 r., poinformował prezes Mirosław Bendzera.

Alior Bank ocenia, że jest w stanie osiągać kwartalnie ponad 100 mln zł wyniku z prowizji w tym roku i przebić konsensus rynkowy, który zakłada zysk netto wysokości 360 mln zł w całym 2017 roku, poinformowali przedstawiciele banku.

Alior Bank koncentruje się na bieżącej działalności i nie prowadzi obecnie rozmów na temat ewentualnych fuzji i przejęć, poinformował prezes Wojciech Sobieraj.

Akcjonariusze Wittchen zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendy kwoty 15,04 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 0,83 zł na akcję, podała spółka.

Kopex odnotował 6,99 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 10,56 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

British Automotive Polska (BAP) - generalny importer Jaguar Land Rover wchodzący w skład Grupy Marvipol przewiduje, że przekroczy tegoroczny plan, zakładający wzrost sprzedaży samochodów Jaguar i Land Rover o co najmniej kilkanaście procent wobec rekordowych 2 081 sztuk wypracowanych w 2016 r., poinformował prezes Mariusz Książek.

Famur odnotował 36,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 27,55 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Famur przejmie pakiet kontrolny Kopeksu za 204,05 mln zł. Integracja obejmie część maszynową, a z przejmowanej spółki wydzielona zostanie część usługowo-handlowa, podały firmy.

Ronson Development planuje rozpoczęcie realizacji siedmiu projektów obejmujących w sumie około 1 160 lokali. łącznie w całym 2017 r., podała spółka.

Ronson odnotował 5,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 4,24 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zarząd Libet podjął uchwałę zgodnie z którą rekomenduje akcjonariuszom aby zysk netto spółki za rok obrotowy 2016 w kwocie w kwocie 6,36 mln zł został przeznaczony w całości na zwiększenie kapitału zapasowego, poinformowała spółka.

Asbis odnotował 0,55 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 0,4 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) zdecydowała o podniesieniu ceny w wezwaniu do 59,04 zł za akcję spółki Pelion, poinformował wzywający.

Alior Bank odnotował 82,36 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 80,23 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

bDALTbAi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)