Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PwC otworzył program akceleracji start-upów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej

0
Podziel się:
PwC otworzył program akceleracji start-upów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej

PwC otworzyło w Polsce Startup Collider, którego celem jest wspieranie i promowanie start-upów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwszą grupę programu Startup Collider stanowić będą start-upy związane z sektorem fintech, podała firma doradcza.

"PwC zapewni start-upom opiekę mentorów i umożliwi skrócenie ścieżki wychodzenia na rynek z produktami i usługami. Dziesięć wybranych start-upów zostanie zaproszonych na trzymiesięczny program, w trakcie którego każdy z nich pod okiem mentorów będzie poznawał potrzeby swoich klientów, dopracowywał swój model biznesowy, analizował rynki pod kątem ich potencjału i poznawał zagadnienia prawne związane z rodzajem planowanej działalności. Najlepsze start-upy będą miały możliwość skorzystania ze współpracy z PwC i wprowadzenia swoich produktów czy usług zarówno na rynki w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także globalnie" - czytamy w komunikacie.

"Jestem przekonana, że nasza nowa inicjatywa będzie stanowić istotną pomoc dla europejskich start-upów. Program oferuje szeroki wachlarz możliwości - rozwiązania opracowane przez start-upy będą wdrażane w ramach usług PwC w Europie Środkowo-Wschodniej, a dzięki globalnej pozycji PwC, mogą zyskać nowych klientów na całym świecie" - powiedziała partner w PwC, lider zespołu Innowacje i B+R Jolanta Kokosińska, cytowana w komunikacie.

Start-upy wybrane do programu akceleracji znajdą się pod opieką dwóch dedykowanych mentorów, spośród których jeden jest ekspertem zewnętrznym, drugi zaś z ramienia PwC związanym z branżą, w której start-up będzie działał, podano również.

"Startup Collider oferuje starannie zaplanowany proces współpracy pomiędzy PwC a start-upami w ramach działań zespołu ds. innowacji i B+R. PwC uruchomiło program akceleracji, aby wzmacniać transgraniczne więzi przedsiębiorców ze społecznością start-upów i inwestorów, wspierać wchodzenie start-upów na rynek oraz przyspieszać ich rozwój. Europejscy przedsiębiorcy wybrani do współpracy z PwC zyskają niepowtarzalną szansę na rozwój" - dodał menedżer w PwC, lider inicjatywy Startup Collider Mateusz Nowak, cytowany w komunikacie.

Każdy roczny cykl programu Startup Collider obejmuje trzymiesięczny etap akceleracji w ramach stacjonarnego "bootcamp'u", podczas którego przedsiębiorcy spotykają się z ekspertami PwC i różnymi jednostkami biznesowymi, aby zgromadzić jak najwięcej informacji. Po tak rozbudowanym programie akceleracji start-upów następuje 6- lub 9-miesięczny etap wchodzenia na rynek, w trakcie którego PwC będzie wspierało start-upy w finalizacji koncepcji i pierwszej sprzedaży.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)