Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pyszne.pl zanotowało wzrost biznesu o 185% w 2015 roku

0
Podziel się
Pyszne.pl zanotowało wzrost biznesu o 185% w 2015 roku
bCZsOQmZ

Pyszne.pl zanotowało 185% wzrostu w 2015 roku i zwiększyło liczbę obsługiwanych restauracji o 2 tys. do łącznie 5 tys., podał serwis zamawiania jedzenia online.

,,Po zanotowaniu 185% wzrostu w 2015 roku Pyszne.pl utrzymało pozycję lidera wśród serwisów do zamawiania jedzenia przez Internet. Serwis pod koniec roku miał do zaoferowania dania z blisko 5 tys. restauracji" - czytamy w komunikacie.

W 2014 roku firma zanotowała wzrost rzędu 150% w przychodach, czyli wartości zamówień dostarczanych do restauracji.

bCZsOQnb

W 2015 roku do sieci dołączyło prawie 2 tys. nowych restauracji, korzystających dzięki serwisowi z dodatkowego, silnego kanału marketingowego i w efekcie - odnotowujących wyraźne zwiększenie zysków. Obrót pojedynczej restauracji w serwisie Pyszne.pl wahał się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł. Wartość zamówień była wysoka, wiele z nich pochodziło od klientów firmowych, podano również.

,,Co druga osoba korzystająca z tego rozwiązania nie przekroczyła 34 roku życia, a aż 70% użytkowników jest aktywnych zawodowo. Grupą najczęściej zamawiającą są dwu- (38%), trzy- osobowe (23%) rodziny/lokatorzy. Robią to najczęściej przez aplikację mobilną. Większość płaci on-line, co jest niezwykle wygodnym sposobem rozliczania się z restauracją. Ale spora część wciąż korzysta z płatności gotówką przy odbiorze (42%). Najczęściej zamawiane potrawy zaliczają się do kuchni włoskiej (47%), tureckiej (16%) i azjatyckiej (13%)" - czytamy dalej.

Krajowy rynek zamówień gotowych posiłków w Internecie wycenia się na 200 mln zł rocznie, z perspektywą kilkukrotnego wzrostu w ciągu kilku kolejnych lat, podaje serwis.

,,Zdecydowany trend wzrostowy utrzymuje się od dłuższego czasu nie tylko w Polsce, a w całej Europie Zachodniej, o czym świadczą wyniki osiągane przez międzynarodową grupę Takeaway.com, [do której należy Pyszne.pl]. Według przewidywań, już za 10 lat przez Internet składanych będzie tyle samo zamówień posiłków, co drogą telefoniczną. Nowe rozwiązania technologiczne w branży gastronomicznej czeka więc czas dalszego intensywnego rozwoju. Pyszne.pl umacniać się będzie jako największa, najbardziej różnorodna i sprawdzona internetowa karta dań z tysięcy krajowych restauracji" - podsumowano w informacji.

bCZsOQnC
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)