Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cięcie podatków w USA prawie pewne. Wall Street wspięła się na nowe rekordy

Republikanie są pewni, że ustawa o reformie podatkowej stanie się obowiązującym prawem w tym tygodniu. Już w piątek zbuntowani senatorzy zgłaszali wsparcie, więc indeksy giełdowe nie mogły nie rosnąć. Najważniejsze trzy ustanowiły kolejne rekordy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
Donald Trump może być zadowolony. W długich bojach zapowiedziana przez niego reforma podatków doszła prawie do skutku

Republikanie ogłosili w niedzielę, że Kongres przegłosuje skutecznie ustawy o cięciu podatków w tym tygodniu. Głosowanie w Izbie Reprezentantów zaplanowano na poniedziałek. Z Senatu nowe prawo ma wyjść nawet we wtorek, a prezydent dostanie dokument do podpisu być może nawet w środę.

Po długich bojach w Kongresie wielka reforma zainicjowana przez Donalda Trumpa wygląda na to, że dojdzie do skutku.

*Zobacz również: Członkowie rządu Libanu protestują przeciwko Trumpowi *

Największe problemy projekt miał mieć właśnie w Senacie, gdzie Republikanie dysponują niewielką większością (52 do 48), ale senator Bob Corker i Marco Rubio, którzy zgłaszali swoje poprawki i wątpliwości, czy głosować „za”, w piątek wieczorem naszego czasu poinformowali, że zagłosują tak jak reszta klubu.

Dla giełdy kluczową zmianą w prawie będzie obniżenie podatku od dochodów korporacyjnych z 35 do 21 proc. Oczekiwane są większe dywidendy.

W rezultacie już w piątek rynek odetchnął z ulgą i wszystkie trzy najważniejsze indeksy wspięły się na poziomy, na których ich jeszcze nie widziano. Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,58 proc. i w trakcie dnia doszedł do rekordowego poziomu 24 688,62 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,90 proc. i obecne maksimum to 2 679,63 pkt., a Nasdaq Composite poszedł w górę o 1,17 proc. z rekordem na poziomie 6 945,82 pkt.

Notowania akcji na Wall Street

- Analitycy spodziewają się wzrosty zysków spółek w USA o 10,9 proc. w bieżącym roku, o 11,4 proc. w 2018 r. i 10,1 proc. w 2019 r. Liczby te prawdopodobnie nie odzwierciedlają w pełni ewentualnego pozytywnego wpływu cięcia podatków dla firm od przyszłego roku - ocenił cytowany przez PAP Ed Yardeni, prezes i strateg inwestycyjny Yardeni Research.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2017

marekAle jak to!?! Przecież Trump miał zarżnąć USA. Miała być apokalipsa...

18-12-2017

No nie wiemWzrost długu o 1,5 bln $ to sukces ?

Rozwiń komentarze (2)