Notowania

giełda
06.09.2017 09:48

Dobre wieści dla akcjonariuszy Play. Według analityków wciąż mają szanse na zyski

Analitycy wskazali, ile mogą zarobić posiadacze akcji spółki Play.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

41,8 zł - tyle według analityków Haitong Banku powinna kosztować jedna akcja operatora telekomunikacyjnego Play. To dobra informacja dla tych inwestorów, którzy kupili te papiery w ofercie publicznej i do dziś ich nie sprzedali.

Haitong Bank poinformował, że rozpoczął wydawanie rekomendacji dla operatora Play. Zalecił inwestorom kupowanie akcji spółki i wyznaczył cenę docelową akcji na poziomie 41,8 zł. Przypomnijmy, że cena emisyjna akcji Play w tegorocznej ofercie publicznej wyniosła 36 zł. Oznacza to, że ci - którzy kupili akcje przed debiutem - mają według analityków szanse na około 16 proc. zysku.

Jeżeli ta wycena miałaby się sprawdzić, byłaby to dobra wiadomość dla posiadaczy akcji Play. Od debiutu pod koniec lipca spółka nie dała bowiem zarobić inwestorom - najwyższy odnotowany do tej pory kurs to 37,10 zł. Był też jednak okres, gdy cena spadła do 33,30 zł, co daje ponad 7 proc. straty.

"Posiadając znacząco węższe pasma i skromniejszą sieć, ale dysponując znacznie lepszą ofertą komercyjną i skutecznym marketingiem oraz efektywnie wykorzystując własne i cudze aktywa telekomunikacyjne, Play startując od zera w 2007 r. stał się drugim największym operatorem mobilnym w Polsce. W 2016 r. w swojej bazie liczył już 14,5 mln klientów. Haitong Bank oczekuje, że Play będzie nadal zwiększał swoje przychody w tempie jednocyfrowym (połączenie bazy abonentów i wzrostu ARPU), zaś EBITDA dwukrotnie szybciej za sprawą lewarowania operacyjnego. Play oferuje wysoką stopę dywidendy (w latach 2018/19/20 odpowiednio 7/6,6/8,3 proc.), jedną z najwyższych w sektorze telekomunikacyjnym" - czytamy w komunikacie Haitong Banku.

Zobacz także: Allegro chce pomóc sklepikarzom. Ci muszą zaryzykować

Tegoroczna oferta Play zachęciła sporą grupę inwestorów indywidualnych, którzy byli gotowi zapłacić po 44 zł za papier. Ostatecznie - po tym, gdy spółka oceniła zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych - cena emisyjna została obniżona do 36 zł.

Redukcja zleceń wśród drobnych inwestorów wyniosła ona 63,2 proc. (dla tych, którzy złożyli zapisy między 4 a 7 lipca) oraz 81,6 proc. (dla tych, którzy zapisali się między 8 a 12 lipca). Końcowa wartość całej oferty akcji to 4,4 mld zł wobec pierwotnie planowanych ponad 5 mld zł. To jednak i tak największa oferta na polskiej giełdzie od lat.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2017

anndobre wieści o Play- kurcze, a już myślałam, że w końcu zasięg poprawili

07-09-2017

PfflolMiałem play i nigdy więcej gorzej niż zle. Obsługa na poziomie 10latka zasięg niby jest ale co z tego jak nie można się do mnie dodzwonić albo urywa … Czytaj całość

06-09-2017

koń by się uśmiałFirma bez infrastruktury...z ofertą z roku na rok coraz słabszą...zwykła wydmuszka

Rozwiń komentarze (18)