Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rekomendacje dla akcji Cyfrowego Polsatu, Netii i Orange Polska

0
Podziel się:

Zobacz, ile teoretycznie można będzie na nich zarobić.

Rekomendacje dla akcji Cyfrowego Polsatu, Netii i Orange Polska
(CarlosAndreSantos/iStockphoto)

Nawet blisko 30 proc. można zarobić na akcjach Netii - wynika z raportu analityków Domu Maklerskiego PKO BP. Inwestycyjnie spółka wypada znacznie lepiej niż jej branżowy konkurent - Orange. Choć i posiadacze tych akcji nie powinni w długim okresie stracić. Dobrze rysują się też perspektywy przed grupą Cyfrowego Polsatu.

W najnowszym raporcie analitycy Domu Maklerskiego PKO BP wzięli pod lupę trzy giełdowe spółki: Netię, Cyfrowy Polsat i Orange Polska. Choć we wszystkich przypadkach pada zalecenie "kupuj", to sugerowany możliwy do uzyskania wynik z inwestycji w ich akcje mocno się różni.

Największy potencjał analitycy dostrzegają w Netii. Jedną akcję wyceniają na 7,1 zł. Tymczasem we wtorek na giełdzie akcje kosztują około 5,3 zł. Oba kursy dzieli około 34 proc., które można przekuć w zysk.

Tegoroczne notowania akcji Netii

Skąd taki optymizm? "Pomimo spadku przychodów, Netia naszym zdaniem będzie w stanie generować wysokie przepływy operacyjne" - czytamy w raporcie. Analitycy podkreślają mocne cięcia kosztów. Zatrudnienie w ciągu 12 miesięcy zmniejszyło się o 25 proc., co przełożyło się na lepszą efektywność biznesu. Podkreślają, że pomimo przejęcia TK Telekom, bilans spółki wygląda silnie. Jednocześnie dywidenda za ten rok powinna utrzymać się na poziomie 60 groszy na akcję.

Nawet 20 proc. może dać zarobić inwestycja w akcje Cyfrowego Polsatu. Choć analitycy PKO BP obniżyli ich wycenę do 26,6 zł z 27,9 zł wcześniej, wciąż jest to o około jedną piątą więcej niż bieżący kurs na giełdzie.

Tegoroczne notowania akcji Cyfrowego Polsatu

"Spodziewamy się, że w połowie 2016 roku nastąpi połączenie Cyfrowego Polsatu i Midasa. W naszych prognozach założyliśmy, że konsolidacja Midasa będzie neutralna dla przychodów i EBITDA spółki" - czytamy w raporcie. Proces będzie za to najprawdopodobniej finansowany długiem o wartości 1,4 mld zł. Do tego wydatki inwestycyjne wyniosą około 130 mln zł w 2016 roku i 240 mln zł w 2017 roku.

Analitycy chwalą plany zakończenia procesu refinansowania zadłużenia w Cyfrowym Polsacie, co pozwoli obniżyć efektywny koszt długu do 3,6 proc. z 6,6 proc. poprzednio. Do tego spółka pozbędzie się ryzyka kursowego. Roczne oszczędności odsetkowe z tytułu refinansowania spółka szacuje na około 380 mln zł.

Najsłabiej z trójki wyróżnionych przez DM PKO BP spółek wypada Orange. Analitycy obniżyli wycenę akcji do 7,5 z 9 zł poprzednio. To jednak wciąż o prawie 1 zł więcej niż wynosi obecny kurs na giełdzie. Pozytywna ocena bierze się m.in. z oczekiwań wyższej od deklarowanej wartości dywidendy za ten rok. Zdaniem analityków, spadek relacji długu do zysku operacyjnego pozwoli wypłacić 35 groszy na akcję wobec sugerowanych przez zarząd 25 groszy.

Tegoroczne notowania akcji Orange Polska

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)