Notowania

RN Radpolu za 0,04 zł dywidendy na akcję, zarząd rekomendował zatrzymanie zysku

Podziel się
Dodaj komentarz

Rada nadzorcza Radpolu postanowiła rekomendować zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w kwocie 1,028 mln zł, czyli 0,04 zł na akcję, podała spółka.

Wcześniej w projektach uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 17 maja spółka podała, że akcjonariusze Radpolu mają zdecydować o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2015 r.

W marcu zarząd Radpolu postanowił rekomendować walnemu zgromadzeniu niewypłacanie dywidendy i przeznaczenie zysku netto za 2015 r. na kapitał zapasowy.

W ub.r. akcjonariusze Radpolu zdecydowali o przeznaczeniu 9 mln zł na dywidendę, co dało wypłatę w wysokości 0,35 zł na akcję.

W 2015 r. Radpol odnotował 2,39 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 9,56 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Tagi: przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz