Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ronson rozpoczyna pierwszą publiczną ofertę obligacji o wartości 10 mln zł

0
Podziel się
Ronson rozpoczyna pierwszą publiczną ofertę obligacji o wartości 10 mln zł
bEqiZWjV

Ronson Europe rozpoczyna publiczną emisję obligacji o łącznej wartości 10 mln zł, poinformowała spółka. Zapisy potrwają od 21 lipca do 12 sierpnia br. a oprocentowanie 4-letnich obligacji będzie stałe i wyniesie 5,25% w skali roku, podano także.

"Dotychczasowe nasze emisje obligacji kierowane były przede wszystkim do inwestorów instytucjonalnych oraz wąskiego grona inwestorów indywidualnych. Tym razem zdecydowaliśmy się na ofertę publiczną, w której może uczestniczyć nieograniczona liczba inwestorów indywidualnych. Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że Ronson jest wiarygodnym emitentem, potrafiącym efektywnie wykorzystać pozyskane środki. Obecną ofertę traktujemy w pewnym sensie pilotażowo. Niewykluczone, że w przyszłości częściej będziemy finansować naszą działalność poprzez publiczne emisje" - powiedział dyrektor finansowy Tomasz Łapiński, cytowany w komunikacie.

Dotychczas spółka wyemitowała obligacje o łącznej wartości 308,8 mln zł, z czego wykupiła już obligacje o wartości 103,1 mln zł (stan na koniec II kw. 2016 r.). Pozostałe serie zapadają w latach 2016-2020, podano także.

bEqiZWjX

"Ronson oferuje inwestorom 10 000 obligacji serii P o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Łączna wartość nominalna emisji wyniesie zatem 10 mln zł. Oferta publiczna o takiej wartości nie wymaga przygotowania prospektu emisyjnego. Jest ona przeprowadzana na podstawie memorandum informacyjnego, które zostało udostępnione na stronie internetowej domu maklerskiego Michael/ Ström, pełniącego rolę oferującego, oraz na stronie internetowej spółki" - czytamy w komunikacie.

Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące, a termin wykupu obligacji serii P przypada w sierpniu 2020 r., podano również.

Spółka planuje wprowadzić obligacje serii P do obrotu na Catalyst.

Ronson Development jest spółką deweloperską, notowaną na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Prowadzi inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. W 2015 r. sprzedała 906 mieszkań, tj. o 27% więcej niż rok wcześniej.

bEqiZWky
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)