Notowania

transport
14-02-2018 (12:48)

Ryanair chce obsłużyć 11 mln pasażerów z Polski w tym roku

Warszawa, 14.02.2018 (ISBnews) - Ryanair chce przewieźć 11 mln pasażerów z Polski w 2018 r., w tym 3,1 mln z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, poinformował członek zarządu ds. regulacyjnych i prawnych Juliusz Komorek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Chcemy w tym roku mieć 11 mln pasażerów z Polski, co oznacza wzrost o 10% r/r" - powiedział Komorek podczas konferencji prasowej.

Linia zakłada, że w tym roku będzie obsługiwać 200 tras z 13 polskich lotnisk, pięć baz Ryanair i cztery bazy Ryanair Sun. 

"Jeśli chodzi o Ryanair Sun, to Urząd Lotnictwa Cywilnego jest w trakcie rozpatrywania naszego wniosku o koncesję. Będziemy mieli cztery bazy tej linii - w Poznaniu, Wrocławiu, na Lotnisku Chopina i w Katowicach. W sumie to będzie 5 samolotów, obsługujących TUI i Grecos Holiday"- powiedział członek zarządu. 

"Z lotniska Warszawa Modlin będziemy w tym roku mieli 53 trasy, w tym nowości na lato - Pescara, Rimini i Burgas, oraz nowość w zimie - Amman. Planujemy 3,1 mln pasażerów z Modlina" - zapowiedział Komorek. 

Linia deklaruje, że może zwiększyć liczbę pasażerów na podwarszawskim lotnisku do 6 mln w ciągu najbliższych 5 lat, jednak jest to uwarunkowane rozbudową portu.

"Jeśli Modlin się nie rozwinie, to ruch Ryanaira na tym lotnisku będzie oscylował w granicach 3 mln pasażerów rocznie, przy tej samej liczbie tras" - wskazał członek zarządu. 

Ryanair to niskokosztowy przewoźnik lotniczy, który operuje z ok. 200 lotnisk w ponad 30 krajach.

 

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz