Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd przyjął politykę dla infrastruktury logistycznej sektora naftowego

0
Podziel się:

Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia "Polityki Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym", która zakłada budowę dwóch rurociągów oraz zmianę właściciela kopalń soli, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Rząd przyjął politykę dla infrastruktury logistycznej sektora naftowego

"'Polityka Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym' przedstawia program działań wobec organów administracji publicznej oraz spółek, których akcje w całości lub w części należą do Skarbu Państwa. Chodzi o budowę nowej infrastruktury logistycznej oraz zmianę struktury infrastrukturalno-właścicielskiej w sektorze naftowym. Realizacja Polityki w znaczącym stopniu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego państwa" - czytamy w komunikacie.

Głównymi przedsięwzięciami przewidzianymi w dokumencie są budowa drugiej nitki rurociągu Pomorskiego (Płock-Gdańsk) i budowa rurociągu paliwowego Boronów-Trzebinia, za które odpowiadać będzie PERN.

Zaplanowano także zmiany struktury infrastrukturalno-właścicielskiej w sektorze. Wśród założeń jest m.in. nabycie akcji Inowrocławskich Kopalń Soli "Solino" i udziałów Kopalni Soli Lubień przez Gaz-System.

"W spółkach, których akcje w części należą do Skarbu Państwa, dążyć się będzie do realizacji programu działań przez wykonywanie praw ze swoich akcji. Program zakłada, że:

  1. PKN Orlen S.A. i Grupa Lotos S.A. skoncentrują się na swojej działalności podstawowej, tj. produkcji oraz obrocie paliwami;
  1. podmiotem wiodącym, jeśli chodzi o transport rurociągowy oraz magazynowanie ropy i paliw będzie PERN S.A.;
  1. podmiotem odpowiedzialnym za skoordynowanie działań dotyczących gospodarki solankowej, poprzez zakup akcji Inowrocławskie Kopalnie Soli 'Solino' S.A. oraz udziałów Kopalnia Soli Lubień Sp. z o.o., będzie OGP Gaz-System S.A." - czytamy dalej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)