Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
27.11.2018 16:21

Santander BP planuje emisję bankowych papierów wart. do 200 mln zł do końca roku

Warszawa, 27.11.2018 (ISBnews) - Santander Bank Polska planuje wyemitowanie bankowych papierów wartościowych serii I do kwoty 200 mln zł, która może zostać podwyższona na podstawie decyzji banku (BPW) w ramach programu emisji bankowych papierów wartościowych do kwoty 5 mld zł lub jej równowartości w walutach (EUR, USD lub CHF), podał bank. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Termin zapadalności wyemitowanych bankowych papierów wartościowych będzie wynosił 6 miesięcy od dnia emisji.

"Oferta BPW będzie prowadzona wyłącznie na terytorium Polski. BPW mogą zostać wyemitowane w jednej albo kilku seriach. Bank planuje przeprowadzenie emisji BPW w terminie do dnia 31 grudnia 2018 roku. Szczegółowe warunki emisji zostaną ustalone w późniejszym terminie" - czytamy w komunikacie.

W maju br. zarząd Banku Zachodniego WBK (obecnie Santander Bank Polska) podjął uchwałę wyrażającą zgodę na ustanowienie programu emisji euroobligacji, w ramach którego łączna wartość nominalna wyemitowanych i niewykupionych obligacji w żadnym czasie nie przekroczy 5 mld euro (lub równowartości tej kwoty w innych walutach). Bank może ubiegać się o dopuszczenie poszczególnych serii obligacji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Dublinie (Dublin Stock Exchange), Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW) lub inny podmiot prowadzący rynek regulowany, podano także.

Santander Bank Polska ( d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz