Notowania

transport
23.03.2017 09:23

Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy ws. toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Podziel się
Dodaj komentarz

Sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przyjęła projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra, podało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

"Projekt został przygotowany by usprawnić przygotowania i realizację inwestycji poprawiającej dostęp do portu morskiego w Szczecinie" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (wartość inwestycji ok. 1 mld 385 mln zł - w tym 85 proc. ze środków unijnych i 15% ze środków z budżetu państwa). Ma być zrealizowana do 2022 r., podano także.

"Inwestycja ma charakter strategiczny dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa. Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 metra jest niezbędna dla rozwoju morskich portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, a tym samym zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi na torze wodnym" - czytamy dalej.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz