Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Słabe wyniki koncernu Apple. Gigant skupuje własne akcje

0
Podziel się:

Sprawdź, co działo się podczas wtorkowej sesji na nowojorskiej giełdzie.

Słabe wyniki koncernu Apple. Gigant skupuje własne akcje
(faungg's photo/Flickr (CC BY-ND 2.0))

Niewielkie zmiany indeksów miały miejsce podczas wtorkowej sesji na nowojorskiej giełdzie. Uwagę inwestorów zwróciły za to słabe wyniki koncernu Apple.

Jak podał amerykański gigant, jego zysk netto w ostatnim kwartale wyniósł 10,5 miliarda dolarów, czyli o ponad jedną piątą mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Dodatkowo jednak Apple odnotował pierwszy w swojej historii spadek sprzedaży - przychody sięgnęły 50,6 miliarda dolarów w porównaniu do 58 miliardów dolarów przed rokiem.

W komunikacie z wynikami widać, że zarząd koncernu Apple próbuje złagodzić kiepski wydźwięk danych i jednocześnie uspokoić inwestorów. Spółka zapowiedziała m.in. zwiększenie kwoty przeznaczonej na skup akcji własnych do 250 miliardów dolarów do końca pierwszego kwartału 2018 roku.

Dodatkowo zapowiedziano zwiększenie dywidendy dla posiadaczy akcji o 10 procent do 57 centów na akcję. Ma ona zostać wypłacona 12 maja.

Te zapowiedzi nie spowodowały jednak wyraźnej poprawy nastrojów wśród inwestorów. W handlu posesyjnym na Wall Street Apple tracił około 8 procent. Jeżeli spojrzymy na zachowanie akcji spółki w dłuższym okresie, to okaże się, że w ciągu 12 miesięcy kurs Apple spadł o 20 procent.

Tymczasem wtorkowa sesja na nowojorskiej giełdzie nie przyniosła istotnych zmian wartości indeksów. Inwestorzy czekają na to, jaką decyzję podejmą w sprawie stóp procentowych podejmą władze monetarne USA.

Posiedzenie Fed rozpoczęło się we wtorek, a decyzja zostanie ogłoszona w środę o godzinie 20 polskiego czasu. Analitycy nie spodziewają się jednak, by Fed podniósł stopy procentowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)