Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sony zapowiada nowy produkt. Chce być liderem na rynku konsol w Polsce

Sony zapowiada nowy produkt. Chce być liderem na rynku konsol w Polsce

Fot. The Conmunity - Pop Culture Geek/CC/Flickr

Sony Interactive Entertainment wprowadzi gogle PlayStation VR w Polsce równocześnie z globalną premierą - 13 października, poinformował dyrektor zarządzający Sony Interactive Entertainment Polska Marcin Ziobrowski. Koncern zakłada stworzenie całkowicie nowej platformy rozrywkowej i biznesowej i liczy, że PS VR przyczyni się do umocnienia pozycji lidera rynku konsol w Polsce.

- Na 13 października zaplanowana jest premiera PlayStation VR. Wprowadzenie urządzenia do sprzedaży planowane jest jednocześnie z katalogiem ok. 50 gier stworzonych specjalnie z myślą o wirtualnej rzeczywistości, reprezentującymi większość najpopularniejszych gatunków, w tym największe marki, jak Gran Turismo, Star Wars, Batman, czy Resident Evil. Część tytułów będzie również zlokalizowanych po polsku. Ponadto w Polsce będziemy mieć mocne wejście na Warsaw Games Week - powiedział Ziobrowski.

- Na świecie jest ponad 40 mln posiadaczy konsol PlayStation 4, która współpracuje z PS VR . Nie podajemy dokładnych danych dla Polski, ale PlayStation 4 jest najchętniej kupowaną konsolą w naszym kraju w pierwszym kwartale 2016 i liczymy, że z VR umocnimy pozycję lidera - dodał dyrektor zarządzający.

Wskazał jednocześnie, że od trzech miesięcy trwa przedsprzedaż PlayStation VR, a zainteresowanie jest na tyle duże, że były czasowe zawieszenia zapisów. - Mamy również zbudowaną dystrybucję z partnerami dającymi zasięg, czyli wszystkimi znanymi sieciami sprzedaży - dodał szef polskiego oddziału PlayStation.

Zaznaczył, że PlayStation VR otwiera całkowicie nową platformę rozrywkową i biznesową, a kolejne 160 dedykowanych tytułów jest w trakcie przygotowywania przez 230 studiów deweloperskich.

- Klienci lubią innowacje, które pobudzają rynek. My utrzymujemy pozycję lidera technologicznego od lat i oczywiście liczymy, że PS VR będzie stanowił kolejny przełom. Deweloperzy są przekonani o ogromnym potencjale platformy, która daje możliwość tworzenia wirtualnych, otwartych światów, w które gracz dosłownie wnika - stwierdził Ziobrowski.

PlayStation VR to należący do Sony Interactive Entertainment system wirtualnej rzeczywistości, zintegrowany z konsolą PlayStation 4.

Sony Interactive Entertainment, wchodzący w skład japońskiego koncernu Sony, zajmuje się rozwojem, produkcją oraz sprzedażą sprzętu i oprogramowania dla serii konsoli PlayStation. Przedsiębiorstwo jest także wydawcą i producentem gier na swoje konsole.

 

 

sony, technologie, play station
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Kielu13
2016-07-08 09:56
Po jakiego ch te okulary. Zbędne to.
Bartek
2016-07-08 07:10
Bo Cię nie stać na PS4
deed
2016-07-07 15:44
I am so not interested.