Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka Marvipolu ma list intencyjny ws. sprzedaży budynku Prosta Tower

0
Podziel się:
Spółka Marvipolu ma list intencyjny ws. sprzedaży budynku Prosta Tower

Prosta Tower - spółka zależna Marivpolu - podpisała z oferentem list intencyjny, którego przedmiotem jest określenie ogólnych warunków transakcji dotyczącej sprzedaży prawa własności budynku biurowego "Prosta Tower" zlokalizowanego w Warszawie, przy ul. Prostej 32, podał Marvipol.

"Oferent jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, jednak z uwagi na ochronę własnych interesów i dobro negocjacji nie wyraził zgody na upublicznienie na obecnym etapie swoich danych. Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego spółka celowa zobowiązała się do udzielenia oferentowi wyłączności na prowadzenie negocjacji, do czasu zamknięcia transakcji bądź do rezygnacji którejkolwiek ze stron z negocjacji" - czytamy w komunikacie.

Po podpisaniu listu intencyjnego oferent rozpocznie proces due diligence nieruchomości.

"Umowa sprzedaży zostanie podpisana, o ile strony osiągną porozumienie co do wszystkich istotnych warunków sprzedaży. O dalszych ustaleniach emitent poinformuje interesariuszy w kolejnych raportach. Na ten moment nie została uzgodniona ostateczna wartość transakcji, natomiast emitent szacuje, że jej wartość, o ile dojdzie do zawarcia umowy sprzedaży, przekroczy 10% kapitałów własnych emitenta" - czytamy dalej.

Budynek biurowy Prosta Tower został oddany do użytku w I kw. 2011 r. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 6 084 m 2. Jak podano w raporcie za I kw. br. Marvipolu, począwszy od początku 2016 r. aktywnie prowadzony jest proces sprzedaży tego budynku.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)