Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż BAH wzrosła o 32% r/r do 218 samochodów w grudniu

0
Podziel się:

British Automotive Holding (BAH) sprzedał 218 samochodów w grudniu (czyli o 32% więcej r/r), w tym 100 marki Land Rover i 118 marki Jaguar, podała spółka. W całym 2017 r. sprzedaż wzrosła o 20% r/r do 2 500 szt. 

Sprzedaż BAH wzrosła o 32% r/r do 218 samochodów w grudniu
bEKHbzNN

"Wolumen sprzedaży zgodnie z wynikami generowanymi w grupie: 147 szt. (63% r/r), w tym 75 samochodów marki Land Rover i 72 samochody marki Jaguar, sprzedane do dealerów spoza Grupy; 94 szt. (-5 % r/r), w tym 68 samochodów marki Land Rover i 26 samochodów marki Jaguar, sprzedane przez dealerów z grupy do klienta finalnego" - czytamy w komunikacie.

Wartość sprzedaży netto samochodów sprzedanych do dealerów spoza grupy oraz wartość samochodów sprzedanych przez dealerów z grupy do klienta finalnego wyniosła 49,3 mln zł (+11% r/r) w grudniu i 575 mln zł w całym ub. roku (+13% r/r).

W listopadzie 2017 r. akcjonariusze BAH (Marvipol) oraz Marvipol Development zdecydowali o dokonaniu podziału spółki Marvipol poprzez przeniesienie części majątku na spółkę Marvipol Development oraz o zmianie nazwy Marvipol na British Automotive Holding (BAH). BAH będzie rozwijał dotychczasowy segment motoryzacyjny spółki, a Marvipol Development - deweloperski.

bEKHbzNP

British Automotive Holding (BAH) poprzez spółki zależne, prowadzi na polskim rynku dystrybucję samochodów, części zamiennych i akcesoriów oraz kompleksową obsługę serwisową marek Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Wchodzące w skład grupy spółki są od 2003 r. generalnym importerem Jaguar Land Rover, bezpośrednim Dilerem (Direct Dealer) Aston Martin. Spółki z Grupy prowadzą również działalność dilerską Jaguar Land Rover.

bEKHbzOq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)