Notowania

pgnig
26.10.2016 15:10

PGNiG chwali się sprzedażą gazu i rosnącą liczbą klientów

Poza kontraktami z nowymi partnerami, w tym m.in. z Grupą Azoty, PGNiG odzyskało 9 dużych klientów utraconych w minionych latach, wśród nich m.in. Ceramikę Paradyż.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Norma/REPORTER)
Piotr Woźniak, prezes PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo pozyskało 980 nowych klientów biznesowych do września 2016 roku i sprzedało o 0,53 mld metrów sześciennych gazu więcej niż rok wcześniej - poinformował prezes Piotr Woźniak.

Wożniak wskazał też, że dzięki temu PGNiG zahamowało spadek udziału w rynku. Poza kontraktami z nowymi partnerami, w tym m.in. z Grupą Azoty, PGNiG odzyskało dziewięciu dużych klientów utraconych w minionych latach, wśród nich m.in. Ceramikę Paradyż. Spółka rozpoczęła ponadto sprzedaż gazu ukraińskim spółkom dystrybucyjnym, które zaopatrują lokalnych odbiorców przemysłowych.

- Kontrakty te z jednej strony umożliwiają stabilizację dla naszego portfela. Z drugiej strony, potwierdzają zaufanie naszych największych partnerów handlowych, którzy doceniają bezpieczeństwo i niezawodność dostaw oraz atrakcyjną ofertę - dodał prezes.

PGNiG wprowadziło do oferty programy rabatowe dla największych klientów. Rozpoczęło także sprzedaż pakietów "prąd i gaz" klientom indywidualnym.

Woźniak zapowiedział, że PGNiG chce pozostać liderem sprzedaży i preferowanym dostawcą gazu dla wszystkich segmentów klientów. Wskazał także na perspektywy kreowania popytu na gaz na polskim rynku, co zależy od stopnia gazyfikacji kraju.

Do 2022 roku Polska Spółka Gazownictwa należąca do grupy kapitałowej PGNiG będzie dążyć do zrealizowania planu gazyfikacji 74 nowych gmin oraz przyłączenia do sieci ok. 350 tys. nowych odbiorców. PGNiG buduje także lokalne sieci dystrybucyjne niepodłączone do krajowego systemu dystrybucyjnego, ale zasilanych gazem w postaci LNG - w Piszu, Ełk, Suwałkach i Olecku.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 roku. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

Tagi: pgnig, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2016

niech ryczy z bólu ranny łośTo akcja otrute powietrze się opłaciła.:)))))

26-10-2016

ipPo ile gaz wypychany na Ukrainę? Czy cena zbliżona do ceny dla gospodarstw indywidualnych Polaków? Odpowiedzi na razie brak.

27-10-2016

JerzyJeśli chcemy mieć czyste powietrze, to ceny gazu muszą znacząco spaść.

Rozwiń komentarze (3)