Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż Marie Brizard w Polsce spadła o 61,8% r/r do 3 mln euro w I kw. 2018 r.

0
Podziel się

Sprzedaż Marie Brizard Wine & Spirits w Polsce (MBWS) (z wyłączeniem efektów kursów walutowych) spadła o 61,8% r/r do 3 mln euro w I kwartale 2018 r., podała spółka.

Sprzedaż Marie Brizard w Polsce spadła o 61,8% r/r do 3 mln euro w I kw. 2018 r.
bEhBJOeZ

"W Polsce sprzedaż netto wyniosła 3 mln euro i gwałtownie spadła o 61,8%. Wyniki grupy odczuwają skutki bardzo trudnego środowiska operacyjnego pod koniec 2017 r., wysokie poziomy zatowarowania. Lokalne kierownictwo podjęło proaktywną polityki w celu zaradzenia sytuacji tak szybko, jak to możliwe" - stwierdzono w informacji.

"W Polsce trwa realizacja planu działania wokół pięciu dużych inicjatyw [...]:

- Dystrybucja: tradycyjna strategia dystrybucji handlu jest już wdrażana na rynku;

bEhBJOfb

- Organizacja: wyznaczono nowego dyrektora ds. sprzedaży. We współpracy z GM MBWS-Poland finalizuje on ustanowienie nowej organizacji sprzedaży z konkretnymi planami działań w zakresie dystrybucji i widoczność w sklepach;

- Pozycjonowanie produktu: ciągłe ulepszanie asortymentu produktów, nastawienie na najbardziej dochodowe segmenty, z rosnącym powodzeniem wersji smakowych Krupnika i William Peel;

- Działania: finalizacja destylarni w Łańcucie;

- Procesy: wzmacnianie procedur kontroli wewnętrznej w toku" - wymieniono w komunikacie.

bEhBJOfh

Ten plan działania powinien umożliwić stopniową poprawę począwszy od drugiej połowy 2018 r. Jednakże, jak wcześniej ogłoszono, że rok 2018 będzie rokiem przejściowym, prowadzącym do stopniowej poprawy sytuacji w Polsce, stwierdzono w informacji.

"Łączna skonsolidowana, nieaudytowana, sprzedaż netto MBWS za I kwartał 2018 r. wyniosła 82,2 mln euro, co stanowi spadek o 1,6% w porównaniu do I kwartału 2017. Sprzedaż netto w markowym biznesie zmniejszyła się, ale jest zgodna z planem operacyjnym który został zmieniony i zatwierdzony przez Radę Dyrektorów" - wskazano również w komunikacie.

Grupa Marie Brizard Wine & Spirits (MBWS), do której należy Fabryka Wódek "Polmos Łańcut", działa w sektorze win i alkoholi mocnych, przede wszystkim na rynkach europejskich, w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. W Polsce grupa obecna jest od 1990 r.

bEhBJOfC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)