Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Summa Linguae Technologies chce utrzymać 30-40% dynamikę wzrostu rocznie

0
Podziel się

Summa Linguae Technologies chce utrzymać dotychczasową dynamikę 30-40% wzrostu organicznego w kolejnych latach, poinformował CEO i założyciel Summa Linguae Krzysztof Zdanowski. Ponadto spółka zapowiada dalszą aktywność w akwizycjach na globalnym rynku.

Summa Linguae Technologies chce utrzymać 30-40% dynamikę wzrostu rocznie
bEqWwwlN

"Summa Linguae Technologies rośnie ok. 30-40% organicznie r/r w ostatnich latach i chcemy utrzymać tę dynamikę dzięki coraz większym wartościowo kontraktom. Posiadamy referencje oraz kompetencje, aby startować do coraz większych postępowań typu RFQ dla globalnych korporacji. Chcemy optymalizować naszą EBITDA do poziomu osiąganego przez czołowe spółki z naszej branży tj. powyżej 15% w średnio-terminowej perspektywie" - powiedział Zdanowski podczas Śniadania Inwestorów organizowanego przez Inwestorzy.tv.

Spółka jest w trakcie prywatnej emisji akcji o łącznej wartości ok. 10 mln zł. Plan zakłada, że po jej zamknięciu ruszy proces, by notowania Summa Linguae zostały docelowo przeniesione na rynek główny GPW. Dotychczas w ramach tej emisji spółka pozyskała ok. 3 mln zł oraz dodatkowe finansowanie dłużne na kolejne ok. 3 mln zł celem sfinansowania akwizycji firmy z branży w Szwecji z 20 mln zł przychodów.

"Plany dla skandynawskiej firmy to zaktywizowanie marketingu i sprzedaży dzięki m.in. nowemu menedżerowi. Ta spółka działa na rynkach, które są dla nas kopalnią przychodów. Skonsolidowane roczne przychody pro-forma całej grupy Summa Linguae przekraczają 40 mln zł" - wskazał CEO.

bEqWwwlP

Zaznaczył, że wzrost organiczny Summa Linguae jest ważny, ale w obliczu spodziewanej intensywnej konsolidacji globalnego rynku firma będzie nadal aktywna akwizycyjnie i - według słów zarządu - nie jest wykluczone, że w końcu sama otrzyma ofertę przejęcia od dużego gracza rynkowego. Dotychczas Summa Linguae dokonała 8 przejęć w Polsce, Indiach, Rumunii i Szwecji.

"Nasze cele rynkowe to Europa Zachodnia, a następnie USA (gdzie również będziemy rozważać akwizycję). Chcemy generować sprzedaż na dojrzałych rynkach z wysoką marżą z naszego centrum produkcyjnego w Polsce i Indiach. Za 80% naszych przychodów odpowiada właśnie zagranica" - stwierdził Zdanowski.

Ponadto trwają prace nad emisją ICO szwajcarskiego wehikułu Exfluency. Spółka chce najpierw zaprezentować inwestorom MVP produktu i liczy również na stabilizację nastrojów na kryptorynku.

Summa Linguae Technologies, realizuje i oferuje głównie ,,customowe" rozwiązania technologiczne do tłumaczeń oraz zarządzania kontentem dla dużych klientów komercyjnych jak np. Samsung, Dell, Mercedes, czy napisy dla Netflix w ponad 190 językach. Główne branże obsługiwane przez spółkę to IT, e-commerce/retail oraz e-learning/multimedia.

bEqWwwlV

Summa Linguae zadebiutowała na rynku NewConnect w maju 2015 roku.

bEqWwwmq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)