Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Tchórzewski: Rząd nie podjął działań ws. połączania PKN Orlen i Grupy Lotos

Tchórzewski: Rząd nie podjął działań ws. połączania PKN Orlen i Grupy Lotos

Rząd nie podjął żadnych działań w kierunku połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

"W ramach rządu nie podjęto żadnych działań" - powiedział Tchórzewski dziennikarzom w odpowiedzi na pytanie o możliwą fuzję firm paliwowych.

Dodał, że "różne osoby wyrażają różne opinie" w tej sprawie.

"Komisja Europejska oczekuje konkurencji" - wskazał także minister.

Wczoraj szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk powiedział, że połączenie Orlenu z Lotosem to pomysł, dzięki któremu w połączonej firmie wzrósłby udział procentowy Skarbu Państwa.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 20,9 mld zł w 2016 roku.

 

chemia, farmacja
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
stary
2017-02-17 10:12
ada2 ja też chciałbym kupić te spółki za bezcen tak jak kamienice w warszawie i nie tylko .strategiczne spółki się trzyma za r j enter
ada2
2017-02-17 09:38
właśnie a gdzie konkurencja i wolny rynek .[komuna wraca]