Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Transfer Ronaldo już się opłacił. Wartość Juventusu wzrosła o prawie 40 procent

Transfer Ronaldo już się opłacił. Wartość Juventusu wzrosła o prawie 40 procent

Portugalski piłkarz wzbudza ogromne emocje także na giełdzie. Fot. Enrique de la Fuente/Actionplus/EAST NEWS
Portugalski piłkarz wzbudza ogromne emocje także na giełdzie.

Na zakup Cristiano Ronaldo włoski Juventus wydał ogromne pieniądze. Z nakładem zwróciły się jednak w ciągu zaledwie kilku dni. Na punkcie zawodnika oszaleli nie tylko kibice, ale i inwestorzy. Akcje drużyny wystrzeliły.

Kilkanaście godzin temu hiszpański klub Real Madryt potwierdził transfer Cristiano Ronaldo do Włoch. Drużyna z Turynu wyda na portugalskiego piłkarza 112 mln euro, a więc prawie pół miliarda złotych.

Tym wydarzeniem świat sportu żyje od kilku dni. Ma ono jednak również finansowy wymiar. Pomijając zawrotne kwoty transferu oraz zarobków Ronaldo na poziomie 2,5 mln euro miesięcznie, szaleństwo opanowało także giełdę.

Akcje włoskiego klubu są notowane na parkiecie. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin ich wartość wzrosła o 7 proc. Od momentu, gdy pojawiły się spekulacje na temat transferu, zaliczyły skok o prawie 40 proc. W efekcie wartość rynkowa drużyny z Turynu sięga już prawie miliarda euro.

Reakcja giełdy na doniesienia o transferze Cristiano Ronaldo

Tak wysokiej wyceny akcji Juventusu nie obserwowaliśmy od 2012 roku. To jednak nie oznacza, że trudno stać się współwłaścicielem klubu. A przynajmniej formalnie. Jedna akcja, która uprawnia m.in. do udziału w walnych zgromadzeniach akcjonariuszy, kosztuje około 90 eurocentów.

Inwestorzy podbijają ceny akcji Juventusu, licząc na przyszłe korzyści finansowe dla klubu. Z jednym z najlepszych piłkarzy świata szanse drużyny w krajowych i europejskich rozgrywkach znacząco wzrosły. Jest też szansa na zwiększenie wpływów ze sprzedaży biletów, koszulek czy innych gadżetów związanych z nowym zawodnikiem, który już za życia stał się legendą.

Na całym zamieszaniu z akcjami najwięcej korzysta włoska rodzina Agnellich, która Juventusem rządzi niepodzielnie od prawie stu lat. To do nich należy też Fiat Chrysler. Motoryzacyjny gigant rocznie sponsoruje klub kwotą 30 mln euro.

Również giełdowe notowania Fiata rosły w ostatnich kilku dniach, ale w zdecydowanie mniejszej skali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

akcje, giełda, transfer, cristiano ronaldo, real madryt, juventus
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Ywalaja
2018-07-12 12:31
A ile kasiory wydawcy reklam gier itp teraz wywalaja bo krysia barwy zmienila i cale kampanie muszą od nowa robić
Radek Kaczmarek
2018-07-11 18:54
Bardzo dobry ruch dla klubu i Ronaldo bo we Włoszech potrafią doceniać starych mistrzów i pomagać im grać non stop na topie. A w Juventusie szczególnie i tu Ronaldo może skupić się na lidze mistrzów i może 10 poważnych meczach w lidze w sezonie więc mimo wieku cały czas rokuje dobra gra z jego strony. Za chwilę świat oszaleje na punkcie gadżetów i koszulek a przynajmniej ta jego część, która jest sympatykami Portugalczyka a ilościowo pewnie większa niż wszyscy kibice Juve na świecie - majstersztyk sportowy i finansowy - wielkie słowa uznania dla Juventusu
brad
2018-07-11 16:41
Juventus kupił dziadka. Przepłacił oczywiście, a ceny akcji Juve nie mają znaczenia, bo za trzy dni mogą być o 60% niższe niż przed zakupem Ronaldo. Naziwiska nie grają, a bez sukcesu piłkarskiego kluby dołują pod każdym względem.
Pokaż wszystkie komentarze (19)