Notowania

finanse
31.01.2017 16:00

Uniter planuje wprowadzanie spółek z Białorusi na GPW

Podziel się
Dodaj komentarz

Białoruska firma doradczo-inwestycyjna Uniter planuje wprowadzanie spółek z Białorusi na GPW, wynika z komunikatu warszawskiej giełdy.

"Głównym tematem rozmów Unitera z przedstawicielami GPW było zorganizowanie pomocy technicznej - w tym szkoleń i warsztatów na temat procesu IPO i corporate governance - dla białoruskich spółek zainteresowanych debiutem na warszawskim parkiecie. Omówiono również sytuację gospodarczą na Białorusi w kontekście pozyskiwania emitentów, a także warunki współpracy przy Polsko-Białoruskim Centrum IPO" - czytamy w komunikacie.

Jak podkreślali przedstawiciele Unitera, białoruskie spółki, coraz mocniej odczuwają potrzebę dywersyfikacji źródeł finansowania i coraz częściej spoglądają w stronę GPW.

"Ponieważ nie mamy rozwiniętego rynku kapitałowego, Warszawa jest naturalnym wyborem. Jest blisko, nie ma między nami różnic kulturowych. Polska giełda jest nastawiona na średnie spółki, a takich Białoruś może zaoferować najwięcej" - powiedział partner zarządzający Uniter Roman Osipov, cytowany w komunikacie.

Jego zdaniem, przemawia to na korzyść projektu, jakim jest zbudowanie pomostu pomiędzy białoruskimi spółkami a inwestorami działającymi na GPW.

"Generalnie musimy edukować nasze spółki, jak wejść na warszawską giełdę, a polskich inwestorów informować o perspektywach białoruskiej gospodarki" - dodał Osipov.

Przedstawiciele Unitera spotkali się również z m.in. Wood & Company, DM mBanku, Mercurius DM, Trigon DM oraz Polsko-Białoruską Izbą Handlowo-Przemysłową.

"Nasz rząd dał niedawno wyraźny sygnał, że chce przyciągać zagraniczny kapitał. Dlatego wspólnie z działającymi w Polsce brokerami chcemy wyłaniać najlepsze podmioty, które mogą przeprowadzić IPO" - ocenił przedstawiciel Unitera.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz