Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ursus podał dane o sprzedaży. Wyraźny wzrost

0
Podziel się:

Spółka odnotowała również wzrost udziału rejestracji ciągników Ursus w ogólnej liczbie rejestracji.

Karol Zarajczyk, prezes Ursusa
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa (Ursus)

Sprzedaż nowych ciągników Ursusa wzrosła o około 55 proc. r/r w maju wobec 55-procentowego spadku rynku w tamtym miesiącu - podała spółka.

"W maju 2016 r. w Polsce zarejestrowano ogółem 647 nowych pojazdów. To o 779 sztuk, czyli o 55 proc. mniej niż w maju ubiegłego roku. W omawianym okresie wszyscy pozostali producenci, znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w rynku, odnotowali spadki sprzedaży, podczas gdy Ursus osiągnął prawie 55-procentowy wzrost" - czytamy w informacji przekazanej przez Ursus.

Spółka odnotowała również wzrost udziału rejestracji ciągników Ursus w ogólnej liczbie rejestracji z 3,5 proc. w 2015 r. do 6 proc. w I kw. 2016 r. (dane według CEPiK - Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). W maju udział ten wzrósł do blisko 7 proc.

Kurs akcji Ursusa w ostatnich trzech miesiącach

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)