Notowania

finanse
12.10.2017 10:10

Wartość nominalna portfeli Bestu wzrosła o 61% r/r do 1,67 mld zł w I-III kw.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wartość nominalna nabytych portfeli grupy Best w trzech pierwszych kwartałach 2017 r. wyniosła 1 668,5 mln zł (w III kw. - 702,5 mln zł), co oznacza wzrost o 61% r/r, poinformowała spółka. Ponadto w III kw. 2017 r. spłaty z zarządzanych portfeli wierzytelności w grupie Best wyniosły 77,9 mln zł wobec 57,4 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 36% r/r.

"Zarówno dane operacyjne, jak i wyniki finansowe odzwierciedlają dynamiczny wzrost skali działalności grupy Best w ostatnich kwartałach. Od początku 2017 roku obserwujemy znaczący wzrost spłat z portfeli wierzytelności, do czego bez wątpienia przyczyniły się zrealizowane inwestycje i dobra sytuacja gospodarcza. W III kwartale 2017 r. spłaty z posiadanych przez nas portfeli wyniosły 77,9 mln zł (wzrost o 36% r/r), a spłaty należne grupie Best - 67,2 mln zł (wzrost o 48% r/r). Utrzymywanie wysokiego poziomu spłat, a także silna pozycja kapitałowa pozwalają nam na realizację ambitnych planów rozwojowych. Tylko w III kwartale 2017 r. zainwestowaliśmy ponad 51 mln zł w nabycie nowych portfeli" - powiedział prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

"Sukcesywnie pozyskujemy środki z publicznych emisji obligacji i jesteśmy zadowoleni, że nasze emisje cieszą się tak dużym powodzeniem wśród inwestorów. Utwierdza nas to w przekonaniu, że jesteśmy dla nich atrakcyjnym i wiarygodnym partnerem na rynku zarządzania wierzytelnościami. Duże nadzieje wiążemy także z rozwojem działalności na rynku włoskim, gdzie w połowie roku przeprowadziliśmy pierwsze inwestycje. Zakładamy, że do końca 2017 roku nakłady na inwestycje we Włoszech wyniosą około 20 mln euro, ale chcemy, aby poziom naszych inwestycji na tym rynku systematycznie wzrastał" - dodał prezes.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz