Notowania

Przejdź na
paged
10.07.2017 09:59

Paged może zniknąć z giełdy. Jest wezwanie do sprzedaży akcji

Główny akcjonariusz ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER headline:)

57,63 zł za jedną akcję proponuje w wezwaniu do sprzedaży główny akcjonariusz Pagedu. Mespila Investments dąży to tego, by działająca w branży drzewnej spółka zniknęła z warszawskiej giełdy.

Kluczowy akcjonariusz spółki Paged zrealizował swoje wcześniejsze zapowiedzi i wezwał właśnie pozostałych posiadaczy akcji do tego, by sprzedali mu swoje udziały. Zaproponował cenę 57,63 zł za sztukę. Dla porównania, poniedziałkowy kurs otwarcia notowań to 57,78 zł, a na piątkowym zamknięciu akcja Pagedu kosztowała 57,80 zł.

Z kolei, jak wylicza Sobiesław Kozłowski z Raiffeisen Bank Polska, średni (ważony obrotami) kurs Pagedu w ostatnich trzech miesiącach to 55,82 zł, a za sześć miesięcy - dokładnie 57,63 zł, więc tyle ile na wezwaniu.

Kurs akcji Pagedu od początku 2017 roku

Mespila informuje, że zapisy w wezwaniu rozpoczną się 27 lipca i potrwają do 25 sierpnia. W tym czasie inwestor zamierza odkupić 5.438.391 akcji stanowiących około 35 proc. w akcjonariacie. Oznacza to, że inwestor chce kupić ten pakiet za ponad 313,4 mln zł.

Jeżeli w wyniku wezwania Mespila przekroczy 90 proc. udziałów w całym akcjonariacie Pagedu, zyska prawo do przymusowego wykupu akcji od pozostałych inwestorów i w rezultacie wycofania spółki z GPW. I wygląda na to, że taki ma właśnie plan.

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

"Obecność spółki na rynku publicznym i związane z nią obowiązki sprawozdawcze generują także znaczne koszty, które nie są rekompensowane przez korzyści wynikające z bycia notowanym na GPW. Dlatego dalsza obecność spółki Paged na rynku publicznym nie przyniesie korzyści ani inwestorom, ani grupie, ograniczając jej dalszy rozwój" - mówi Mirosław Stachowicz, członek rady nadzorczej Pagedu, cytowany w komunikacie.

Wiele wskazuje więc na to, że notowany od 1996 r. na warszawskiej giełdzie Paged będzie kolejną spółką, która zniknie z parkietu. Wezwania do sprzedaży akcji nasiliły się zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Główni właściciele coraz większej liczby spółek przestają dostrzegać korzyści, które daje im giełda. Pisaliśmy o tym w money.pl.

Tagi: paged, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2017

kallJak trzeba pozyskać kapitał to inwestor jest OK a jka fajnie idzie to wykup. Ciekawe dlaczego inwestor nie jest zabezpieczony przed upadłocią?

10-07-2017

???A jaki był kurs akcji w momencie wejścia spółki na giełdę ?

Rozwiń komentarze (2)