Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Przetasowania w zarządzie Wirtualnej Polski

3
Podziel się:

Joanna Pawlak objęła funkcję prezesa spółki Wirtualna Polska Media. Z kolei Adam Plona awansował na stanowisko prezesa spółki Domodi.

Prezes Jacek Świderski podczas prezentacji wyników finansowych Wirtualnej Polski.
Prezes Jacek Świderski podczas prezentacji wyników finansowych Wirtualnej Polski. (materiały prasowe)
bFghKCwR

Zmiany w strukturze władz Wirtualnej Polski. Joanna Pawlak objęła funkcję prezesa spółki Wirtualna Polska Media. Z kolei Adam Plona awansował na stanowisko prezesa spółki Domodi, należącej do WP.

Strategicznym celem Wirtualnej Polski jest osiągnięcie 65 proc. zysku EBITDA (zysk operacyjny przed opodatkowaniem, odsetkami i amortyzacją) pochodzącego z rynku e-commerce w ciągu najbliższych trzech lat. W tym celu 15 marca Grupa WP nabyła kolejne 35 proc. udziałów w spółce Domodi. Wartość transakcji przekroczyła 85 mln złotych.

bFghKCwT

Kolejnym etapem jest przygotowanie struktury organizacyjnej WP do realizacji tych celów - w ramach mediów oraz e-commerce.

Do tej pory Joanna Pawlak pełniła funkcję wiceprezesa Wirtualnej Polski ds. sprzedaży i marketingu. Od ponad 20 lat jest związana z rynkiem reklamy, a swoją karierę zawodową rozpoczęła w McCann Erickson. Pracowała w Biurze Reklamy TVP jako kierownik marketingu. W TV Puls kierowała departamentem sprzedaży i marketingu. Zdobywała również doświadczanie zawodowe w firmie badawczej Gemius, w której zajmowała się komunikacją marketingową.

Do WP dołączyła w 2004 roku. Jako dyrektor pionu marketingu i sprzedaży odpowiadała za strategię sprzedażową i marketingową spółki. Funkcję wiceprezesa objęła w 2014 roku. Rok później została przewodniczącą rady nadzorczej Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

bFghKCwZ

Adam Plona w Grupie WP pracuje od 2014 roku, z branżą internetową związany jest od 12 lat. W WP od początku odpowiadał za rozwój produktów mediowych, przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję wiceprezesa. Wcześniej, jako dyrektor ds. rozwoju w NextWeb Ventures współtworzył strategię i odpowiadał za rozwój takich produktów jak naTemat.pl, grupa abcZdrowie czy grupa Blomedia. Zajmował też kierownicze stanowiska w Axel Springer, Agorze i Polskapresse.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commercowych. Według badania Gemius/PBI, w lutym 2018 roku z produktów internetowych WP korzystało ponad 21 mln Polaków. Grupa WP jest właścicielem portalu horyzontalnego, Wirtualnej Polski. Prowadzi również serwis odpowiadający na potrzeby informacyjne i rozrywkowe młodych internautów - o2 oraz specjalistyczne serwisy tematyczne (w tym m.in. Money.pl).

Zobacz także: Prezes Świderski: Nigdy wcześniej nie odwiedzało nas 18 milionów Polaków
bFghKCxa

W branży e-commerce działa od 2014 roku w zakresie turystyki (Wakacje.pl, Nocowanie.pl, eHoliday), mody (Domodi, Allani), urządzania wnętrz (Homebook), usług finansowych (totalmoney.pl, finansowysupermarket.pl) oraz zdrowia (abcZdrowie.pl).

Grupa Domodi to trzy wiodące marketplace'y w polskim Internecie w kategorii moda oraz dom i wnętrze. Domodi.pl i Allani.pl to dwie największe wyszukiwarki modowe w Polsce, agregujące ofertę prawie pół tysiąca sklepów. Homebook.pl to nowoczesna platforma dla entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz.

bFghKCxu
kadry
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
1111111
4 lata temu
Może nie będzie cenzury przy dodawaniu komentarzy
wak
4 lata temu
Niebawem zlikwiduję pocztę na tym antypolskim (to nie jest karalne) portalu.
Byki wyprzedz...
4 lata temu
BIOTON na celowniku mocnego kapitału. Mała realizacja zysków się kończy, czas na ponowny atak Byków !!