Notowania

giełda
31.07.2018 18:07

Work Service wydłużył okres wyłączności dot. sprzedaży Exact Systems do 14 VIII

Work Service ponownie wydłużył okres wyłączności w sprawie sprzedaży akcji Exact Systems, do 14 sierpnia br., podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd spółki Work Service informuje, że w dniu 31 lipca 2018 roku emitent zawarł z panem Pawłem Gosem, panem Lesławem Walaszczykiem oraz CVI Dom Maklerski Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie aneks nr 3 do porozumienia określającego ramowe warunki transakcji zgodnie z którym okres wyłączności został wydłużony do dnia 14 sierpnia 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Spółka podała także, że zgodnie z aneksem nr 3, okres wyłączności zostanie automatycznie wydłużony do 5 dnia roboczego po dniu uzyskania przez spółkę celową, w której udziały posiadają Kupujący "SPV", ostatecznej decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczącej wyrażenia zgody na dokonanie koncentracji poprzez nabycie należących do emitenta akcji spółki Exact Systems S.A. jeżeli do dnia 14 sierpnia 2018 roku:

o SPV złoży do UOKiK zgłoszenie zamiaru koncentracji poprzez nabycie akcji spółki; oraz

o SPV zawrze z emitentem przedwstępną warunkową umowę sprzedaży akcji spółki należących do emitenta "PSPA".

"O zgłoszeniu zamiaru koncentracji przez SPV oraz zawarciu PSPA, emitent poinformuje odrębnym raportem bieżącym" - podano także.

W maju podawano, że cena nabycia akcji posiadanych przez Work Service wyniesie 162,6 mln zł, spośród których płatność 13 mln zł zostanie odroczona do 9 miesięcy po zamknięciu transakcji.

Exact Systems jest wiodącym dostawcą usług w sektorze kontroli jakości dla firm operujących w sektorze motoryzacyjnym. Grupa jest obecna w 11 krajach w Europie oraz w Chinach, a od 2007 roku jej współwłaścicielem jest grupa Work Service, która w tamtym czasie nabyła 68% udziałów za cenę 9,52 mln zł.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz