Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki Integer.pl. Jest lepiej niż w ubiegłym roku

0
Podziel się:

Przychody spółki ze sprzedaży w I połowie 2015 roku wyniosły 335,9 mln zł, co oznacza wzrost o 23 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok temu.

Wyniki Integer.pl. Jest lepiej niż w ubiegłym roku
(Integer.pl)

6 mln paczek, 181 mln dostarczonych listów i ponad 335 milionów złotych przychodów - grupa Integer.pl, właściciel Paczkomatów InPost, pochwaliła się dobrymi wynikami w pierwszym półroczu 2015 roku. - Jeszcze w tym roku zainstalowanych zostanie około 1000 nowych maszyn - czytamy w komunikacie.

Przychody spółki ze sprzedaży w I połowie 2015 roku wyniosły 335,9 mln zł, co oznacza wzrost o 23 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok temu.

W II kwartale 2015 roku spółka zanotowała wzrost liczby przesyłek o 96 proc., we wszystkich kanałach sprzedaży, w porównaniu do roku poprzedniego.

"Grupa kontynuowała międzynarodową ekspansję Paczkomatów InPost na kluczowych rynkach, takich jak: Polska, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Kanada, powiększając sieć o 460 nowych Paczkomatów" - czytamy w opublikowanym przez spółkę komunikacie.

Zobacz, jak kształtował się kurs akcji Integer.pl na GPW w ostatnich trzech miesiącach:

W I połowie 2015 roku Inpost rozpoczął działalność na rynku przesyłek kurierskich. Spółka świadczy usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Inpost zamierza osiągnąć 10 proc. udziału w polskim rynku kurierskim do końca 2017 roku.

- Istotnie zwiększyliśmy nasz zasięg w Polsce, wprowadzając do swojej oferty usługi kurierskie, zakończyliśmy wdrażanie EPO, które funkcjonuje już na terytorium całego kraju, a także uruchomiliśmy nową usługę - e-commerce polecony Inpost - dedykowaną klientom e-sklepów - powiedział prezes grupy Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

W czerwcu 2015 roku PGP wraz z InPost zakończyły wdrażanie elektronicznego potwierdzenia odbioru w całej Polsce. EPO działa już we wszystkich sądach powszechnych oraz u kluczowych klientów InPost.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Zobacz także w Money.pl: Rafał Brzoska, prezes Integer.pl o umowach śmieciowych

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)