Notowania

naspers
10.06.2016 10:12

Zagraniczny inwestor planuje sprzedaż Allegro. Platforma warta kilkanaście miliardów złotych

Naspers, największa firma z siedzibą w Afryce, planuje sprzedaż serwisu - donosi agencja Bloomberg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Kucharzyk/Eastnews)

Naspers, największa firma z siedzibą w Afryce, planuje sprzedaż serwisu Allegro - donosi agencja Bloomberg, powołując się na informatora powiązanego ze sprawą.

Procesem sprzedaży udziałów w najpopularniejszej platformie transakcyjnej w Polsce zajmie się jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie - amerykański Morgan Stanley. Nie znamy na razie żadnych szczegółów ewentualnej transakcji, która jest na wczesnym etapie rozpatrywania i ma charakter poufny.

Wartość rynkowa Allegro szacowana jest na około 3 mld dolarów, czyli blisko 11,5 mld zł. Bloomberg wskazuje, że potencjalnym nabywcą może być fundusz private equity lub jeden z dużych koncernów technologicznych, włączając w to chińskich inwestorów.

Doniesienia o możliwej sprzedaży pojawiły się po tym jak zainteresowanie przejęciem wykazało kilka firma. Jest to na rękę Naspers. Allegro jest jednym z biznesów grupy, który rośnie w najwolniejszym tempie.

Naspers to międzynarodowy koncern mediowy z siedzibą w Republice Południowej Afryki. Prowadzi działalność oprócz Polski, także w Rosji, Grecji i Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Tajlandii, Indiach i Chinach.

Gigant jest notowany na giełdach w Johannesburgu oraz Nowym Jorku. Inwestorzy pozytywnie reagują na najnowsze doniesienia ze spółki. W efekcie obserwujemy wzrost notowań jej akcji o ponad 1 proc. W tym roku podrożały już o ponad 7 proc.

Tagi: naspers, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2016

kiciaKto może to zwiewa z naszego zarządzanego przez PiS kraju. Niech jeszcze pogadają o podatkach, a premier Morawiecki poopowiada bajki, to dobra zmiana … Czytaj całość

10-06-2016

EwaJuż od kilku lat nie kupuję na allegro, to samo można znaleźć kilka razy taniej na aliexpress. Skoro i tak wszędzie króluje chińszczyzna, to wolę za … Czytaj całość

10-06-2016

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvAllegro już dawno upadło,nikt tam nie walczy z sprzedażą podróbek byle tylko prowizja była,drugą sprawą Allegro sami sprzedają produkty pod swoim … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)