Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wioletta Macnar ma zgodę KNF na objęcie stanowiska prezesa Santander Aviva TU

0
Podziel się:

Warszawa, 21.01.2020 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)  jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Wioletty Macnar na stanowisko prezesa Santander Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie oraz Santander Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń, podała Komisja. 

Wioletta Macnar ma zgodę KNF na objęcie stanowiska prezesa Santander Aviva TU

Wioletta Macnar została powołana na prezesa Santander Aviva w sierpniu 2019 roku po tym, jak Piotr Głowski złożył rezygnację z tej funkcji z przyczyn osobistych.

"Wioletta Macnar w latach 2009-2013 była dyrektorem departamentu aktuarialnego, a od 2013 roku jest głównym aktuariuszem Avivy w Polsce. Od 2017 roku jest członkiem rady nadzorczej Avivy na Litwie. Absolwentka matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim i podyplomowych studiów ubezpieczeniowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyła też w globalnym programie rozwojowym dla liderek w Avivie" - czytamy na stronie Santander Aviva.

Towarzystwa, utworzone w 2008 roku przez Avivę i Santander Bank Polska, to pionierski na polskim rynku model bancassurance w formie joint venture. W 2018 roku towarzystwa Santander Aviva osiągnęły 408 mln zł przypisu składki brutto łącznie z ubezpieczeń na życie i majątkowych, wypracowując 120 mln zł zysku netto.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)