Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wizz Air rozpoczął loty z Kraków Airport, zaoferuje 18 tras w 2019 r.

2
Podziel się:

Wizz Air wykonał swój pierwszy lot na lotnisko Kraków Airport, podał przewoźnik. Wczoraj w Krakowie wylądował pierwszy samolot w barwach Wizz Air z Londynu Luton. Dzięki otwarciu bazy na krakowskim lotnisku, zaoferuje z niego 18 tras do 14 krajów w tym roku.

Wizz Air rozpoczął loty z Kraków Airport, zaoferuje 18 tras w 2019 r.
bECkuQTF

"Świętując, pragniemy podkreślić nasze długofalowe zaangażowanie w działalność Krakowie i w Polsce na rzecz naszych klientów, którym pragniemy oferować jeszcze więcej możliwości podróżowania w niskich cenach. Wczoraj wieczorem samolot WIZZ po raz pierwszy wylądował z Londynu Luton na krakowskim lotnisku, za miesiąc otwieramy naszą bazę operacyjną w Krakow Airport. 2019 rok jest dla nas wyjątkowy z powodu otwarcia bazy w Krakowie, dynamicznego rozwoju naszych działań w regionie oraz polskiej siatki połączeń, która obecnie składa się ze 169 tras do 28 krajów" - powiedział prezes József Váradi, cytowany w komunikacie.

Wizz Air umieści w tym roku 3 maszyny typu Airbus A321 w swojej najnowszej bazie w Krakowie. Kolejno w maju, w sierpniu i trzeci samolot we wrześniu, przypominają linie. Ponadto Wizz Air uruchomi z krakowskiej bazy łącznie 18 tras do 14 krajów. Z lotniska Kraków Airport pasażerowie WIZZ mogą wybierać kierunki spośród takich, jak: Londyn, Kijów, Nicea, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katania, Larnaka, Charków, Oslo, Kutaisi, Rzym Fiumcino, Turyn, Tel Awiw, Birmingham, Eindhoven.

Obecnie Wizz Air oferuje 746 000 miejsc na 18 trasach z Krakowa, a z całej Polski to w sumie 11 mln miejsc w ramach 169 usług w polskiej siatce połączeń w 2019 r., podsumowano.

bECkuQTH

Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się z ponad 100 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających na ponad 650 trasach łączących ok. 145 lokalizacji w ponad 40 krajach.

bECkuQUi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Emek
2 lata temu
A dlaczego nie lata do belfastu
Palindorm
2 lata temu
"""Krakow Airport..."" - Airporty , tawery , dezajnery , fud troki , buksy na selu , apartamenta , blalowe frajdeje ...... Ludzie przeciez tutaj juz JEST Europa !