Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
05.03.2020 10:36

Zagórski: Konferencja IGF w Polsce podejmie inicjatywy przeciw dzieleniu sieci

Rząd chce, aby światowa konferencja o internecie IGF, która odbędzie w listopadzie w Katowicach była promocją Polski, a także podjęła inicjatywy przeciw dzieleniu internetu oraz wspierające łączenie pokoleń, poinformował minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Konferencja IGF w Polsce ma się odbyć pod hasłem 'Internet United'. Obok promocji Polski nasze cele to wspieranie działań w kierunku zapobiegania dzieleniu internetu i łączenie pokoleń" - powiedział Zagórski podczas konferencji Państwo 2.0 organizowanej przez Computerworld.

"Chcemy też, aby na tym forum mocny był głos UE i prezentacja rozwiązań unijnych, jak chociażby RODO. Co byśmy o nim nie mówili, to zostało zaimplementowane też poza UE" - dodał szef resortu.

Według jego słów dyskusje obejmą również kodeks usług cyfrowych, regulujące usługi w internecie, w tym także social media.

"Będzie miejsce, aby na te wątki poznać perspektywę z innych obszarów świata. Liczę, że konferencja przyniesie dobre wyniki w zakresie przepisów. Jesteśmy nadal w fazie zbierania pomysłów jakie tematy warto jeszcze poruszyć" - wskazał Zagórski.

Jak podał resort, IGF - już 15. z kolei - odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 2-6 listopada 2020 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz