Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zapowiada się spokojna środa dla złotego

0
Podziel się:

Ostatni dzień handlu przed przedłużonym weekendem w Polsce i czekanie na wieczorne wyniki posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) może ograniczyć dziś zmienność na krajowym rynku walutowym. 

Zapowiada się spokojna środa dla złotego

O godzinie 09:08 kurs EUR/PLN kształtował się na poziomie 4,4475 zł, pozostając blisko wczorajszego zamknięcia, gdy euro podrożało o ponad 2 gr. Stabilny pozostawał również szwajcarski frank, po wtorkowym wzroście notowań CHF/PLN o 3,3 gr. Dziś kurs CHF/PLN kształtował się na poziomie 4,1310 zł. Za dolara trzeba było natomiast zapłacić 3,9190 zł, czyli praktycznie tyle samo co dzień wcześniej.

Środa jest ostatnim dniem aktywnego handlu na krajowym rynku walutowym, przed jutrzejszym świętem w Polsce (Boże Ciało), co w praktyce będzie równoznaczne z długim weekendem w przypadku polskich aktywów. To w sposób automatyczny będzie ograniczało zmienność na złotym, ograniczając ją do naśladowania zmian kursu EUR/USD.

Tę zmienność w najbliższych godzinach jeszcze mocniej może ograniczyć czekanie na wieczorne wyniki posiedzenia Fed, a także na towarzyszącą temu posiedzeniu konferencję prasową szefa Fed Jerome Powella i publikację nowych projekcji makroekonomicznych i zmian stóp procentowych. Wyniki posiedzenia będą znane o godzinie 20:00. Pół godziny później rozpocznie się konferencja.

Złoty, który w pierwszych dniach czerwca wyhamował swoją silną -tygodniową aprecjację, obecnie jest w fazie korygowania tego ruchu. W przypadku EUR/PLN i CHF/PLN wiele wskazuje na to, że to nie tylko korekta, ale faktyczny koniec umocnienia złotego i początek nowej konsolidacji w przedziale 4,37-4,47 zł dla euro i 4,07-4,17 zł dla szwajcarskiego franka.

Marcin Kiepas

analityk Tickmill

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)