Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Złoto nie ma dobrej passy. Cena ostro w dół

37
Podziel się

Złoto w ostatnim czasie nie ma dobrej passy. Utrzymująca się siła amerykańskiego dolara nadal wspiera przecenę kruszcu. Co więcej, we wtorek notowania złota mocno spadły i po południu znalazł się w okolicach 1775 dolarów za uncję.

Złoto nie ma dobrej passy. Cena ostro w dół
Złoto nie ma dobrej passy. Cena poszła w dół. (Pixabay)
bErtKGZN

Notowania złota w poprzednim tygodniu próbowały odbić się w górę po wcześniejszych dynamicznych zniżkach. Niemniej odreagowanie okazało się nieznaczne, a utrzymująca się siła amerykańskiego dolara nadal wywierała presję na ceny złota.

Dodatkowo, we wtorek po południu cena złota zaliczyła istotny spadek - z 1775 dolarów do ok. 1755 dolarów za uncję, dodatkowo oddalając się od szczytów z przełomu maja i czerwca a poziomie 1,9 tys. dolarów za uncję.

bErtKGZP

- W najbliższym czasie kluczowymi czynnikami wpływającymi na notowania złota pozostaną dane makro z USA oraz wypowiedzi przedstawicieli tamtejszej Rezerwy Federalnej - ocenia Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ.

Zobacz także: Statistica: Związek Banków Polskich

Po wybuchu pandemii ceny złota poszły w górę, a w sierpniu 2020 roku wzrosły do rekordowego poziomu ponad 2 tys. dolarów za uncję. Złoto to "bezpieczna przystań", do której inwestorzy uciekają w czasach kryzysu.

bErtKGZV

Teraz cena złota jest już znacznie poniżej tego poziomu. Co więcej we wtorek po godz. 15.00 poszła ostro w dół. "Cena złota wyraźnie traci w ostatnich minutach. Dochodzi do testowania poziomu 1750 dolarów za uncję" - napisali analitycy XTB.

"W grę może wchodzić krótkoterminowe zamieszanie związane z wejściem w życie nowych regulacji Bazylea III. Złoto fizyczne jest teraz traktowane z wagą 0 pod względem utrzymywania rezerw. Tak jednak nie jest traktowane tzw. "papierowe złoto" - dodali.

Analitycy XTB wyjaśniają, że oznacza to, iż "papierowe" złoto, które zwykle było używane przez banki (fundusze, ETFy, kontrakty, itd.), doświadczy sporego spadku zainteresowania. Z drugiej strony powinniśmy zauważyć wzrost zainteresowania złotem fizycznym.

bErtKGZW
wykres dla: gold.fx
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtKHaq
gospodarka
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
olo
miesiąc temu
Rosja kupuje złoto
Janson Klosza...
miesiąc temu
Złoto i srebro , kamienie szlachetne pewniejsze zabezpieczenie środków finansowych na dłużej na gorsze czasy w sytuacji Kryzysu gospodarczego , jak ta Polska złotówka nigdy nie jest pewny zł dużo trać na wartości pieniądza nawet do euro 💶 Inflacja bazowa duża w Polen PiS Kaczyńskiego elity władzy rządzącej a istnieje zagrożenie kryzysu finansowego i gospodarczego obywateli polskich syndrom Grecji i Wenezuela 2 w Polen PiS :-) Centralizacja państwa polskiego i gospodarki powrót do tego samego co było dawniej za PRL-u komunizmu partii PiSu przez uwłaszczenie partii bolszewickiej zmiany PiS układu mafijnego Pisuaru czasy są bardzo nie pewne w Polen populizmu do PiS marksizmu-socjalizmu państwa po za prawem konstytucyjnym RP dokonać zmiany ustroju politycznego do autorytarnego PiSu eurosceptyków pazerność widać !!!:-) Długo falowa inwestycja w złoto na oszczędności w przyszłości zabezpieczenia bezpieczeństwa finansowego nie w dolarach amerykańskich lepiej nie ufać walucie dol :-)
Bieda idzieSz...
miesiąc temu
Nie sprzedawac Złota!!!!
bErtKHar
Lukas 1982
miesiąc temu
Prawda jest taka ,że z tego cieszą się Chińczycy mają Hamerykańskiego dolara, aż za dużo plus śmieciowe ich obligacje.Ale oni teraz mają szansę się go pozbywać kupując za to g.wno papierowe bez pokrycia ogromne ilości złota powiększając swoje rezerwy.
Arek
miesiąc temu
Złoto nie jest bezpieczną przystanią w czasach kryzysu bo kryzys nie zawsze musi oznaczać spadek wartości pieniądza/oszczedności, ale na pewno jest bezpieczną przystanią w czasach gigantycznej inflacji.
...
Następna strona