Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
złoto
11.08.2020 15:06

Złoto zalicza spadek na giełdzie. Uncja znowu poniżej 2000 dolarów

Tylko tydzień złoto utrzymało się powyżej 2000 dolarów za uncję. We wtorek tanieje ponad 3 proc. Część inwestorów realizuje zyski, ale to nie musi oznaczać końca hossy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Złoto jest w centrum uwagi inwestorów od kilku tygodni.

Dokładnie tydzień temu złoto pierwszy raz w historii osiągnęło na giełdzie cenę 2000 dolarów za uncję. Na tym notowania się nie zatrzymały i w szczytowym momencie około 31 gram kruszcu kosztowało nawet 2075 dolarów.

Euforia inwestorów nie trwała długo. Część z nich, po ostatnim rajdzie, zdecydowała się zrealizować zyski. Tym samym we wtorek kurs znowu spadł poniżej psychologicznej bariery 2000 dolarów.

(money.pl)
(Fot: money.pl)

W ciągu kilku dni zjazd notowań o 100 dolarów to sporo, choć trzeba pamiętać, że ciągle jest ponad 150 dolarów droższe niż w połowie lipca, gdy aktywność inwestorów wyraźnie wzrosła.

Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Jak tłumaczyć obecną przecenę? Agencja Reuters wskazuje, że na rynkach finansowych znowu wzrósł apetyt na ryzyko, bo inwestorzy oczekują porozumienia między Białym Domem i Kongresem w USA w sprawie dodatkowej stymulacji gospodarki.

- Odwrót był nieunikniony - komentuje Rhona O'Connell, analityk StoneX, cytowana przez Reuters. Wskazuje, że złoto chwilowo jest wykupione i wszystkie korzystne czynniki dla jego wyceny są już uwzględnione.

Ole Hansen z Saxo Banku dodaje, że poza przyczynami technicznymi, podstawowym powodem takich ruchów na złocie jest powstrzymanie przeceny dolara. Zazwyczaj gdy dolar traci, zyskuje złoto i na odwrót.

Czy to oznacza koniec hossy na złocie? Większość obserwatorów uważa, że złoto nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i po chwilowej korekcie notowania znowu skierują się w górę. Sprzyjać temu będzie dalszy druk pieniądza przez banki centralne, które w ten sposób chcą przeciwdziałać negatywnym skutkom gospodarczym pandemii koronawirusa. Takie działania osłabiają waluty i grożą inflacją, a to zwiększa atrakcyjność złota, jako tzw. bezpiecznej przystani.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: złoto, inwestowanie, wiadomości, giełda, dolar, usa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2020

ciekaweIle przez to NBP straciło?

11-08-2020

ja123No i gdzie te miliardy z NBPza zloto,lezace w magazynie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11-08-2020

SpredzikZaczyna sie obgryzanie płotek . Ponad tysiąc złoty taniej możesz sprzedać uncję złota niż kupić .

Rozwiń komentarze (26)