Notowania

13. emerytura. Wiceminister rodziny: to środowisko mocno upominało się o wsparcie

Dlaczego zamiast zwolnić emerytów z podatku, PiS wolał dać im 1100 zł brutto, czyli 888 zł na rękę? - Chcieliśmy dać taką specjalną trzynastkę dla emerytów. To środowisko bardzo mocno upominało się o wsparcie - przyznał wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
- Ta grupa bardzo domagała się takiego wsparcia - przyznał Stanisław Szwed.

Stanisław Szwed był gościem "Sygnałów Dnia" radiowej Jedynki w środę rano. Zastępca Elżbiety Rafalskiej był najpierw pytany o kwestię ograniczenia handlu w niedzielę.

W piątek miał być rozpatrzony wniosek o rozszerzenie obrad Sejmu o projekt uszczelnienia obowiązujących przepisów, wymierzony głównie w Żabki funkcjonujące jako placówki pocztowe. Zgłoszony przez posłów PiS jednak został wyparty przez konkurencyjny projekt Nowoczesnej.

- Czy zakaz zostanie zaostrzony, czy nastąpi krok wstecz, bo premier Mateusz Morawiecki w jednym z wywiadów przyznał, że zakaz nie końca spełnił oczekiwania? - zapytał prowadzący rozmowę.

Obejrzyj: Rzecznik obala tezę o "emeryturze przy śmietniku". "Czy Polacy są głupsi od Niemców?"

- Mija rok obowiązywania tej ustawy i jest dobry czas, by przeprowadzić głębszą dyskusję - odpowiedział Szwed i wskazał, że we wtorek odbyła się dyskusja na ten temat pod patronatem rzecznika małych i średnich przedsiębiorców, posła PiS Adama Abramowicza.

- Było pokazanie, że narracja, że przez ograniczenie handlu w niedzielę upadają małe sklepy, nie ma związku, tak jak chciałoby się wykazać - powiedział wiceminister. - Małe sklepy upadały wcześniej, upadają, to jest bardziej związane z ekspansją dużych sieci handlowych do naszego kraju, ale to trochę inny problem - zaznaczył.

Stanisław Szwed stwierdził, że badania na temat wpływu zakazu "muszą być rzetelne, wykonane w sposób merytoryczny". - Jednak widzimy, że z dużych korporacji jest silny lobbing, jeżeli chodzi o kwestie ograniczenia handlu, ale jak popatrzymy na mniejsze sklepy to przez nie zakaz handlu w niedzielę jest pozytywnie odbierany - ocenił.

Prowadzący rozmowę pytał o "piątkę Kaczyńskiego". Stanisław Szwed przyznał, że zgodnie z tym, o czym informują media, dodatkowe 1100 zł dla emerytów wyniesie jedynie 888 zł na rękę, po odliczeniu podatku i składki zdrowotnej.

Zapytany, dlaczego nie można było zwolnić emerytów z podatku dochodowego, co w skali roku mogłoby dać im nawet większą korzyść, wiceminister odpowiedział: Chcieliśmy dać taką trzynastkę. - Ta grupa bardzo domagała się takiego wsparcia - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: piątka pis, emerytura plus, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2019

JagnaMoim zdaniem za duzo media klada nacisk na brutto-netto tej 13. To tylko 200zl mniej, a przeciez 900zl dodatkowo to dla starszych osob bardzo duzo.

13-03-2019

POprawny_POlitycznieale o co wy macie pretensje? że za mało czy że za dużo? No tak, i tak źle i tak niedobrze co? ;) POlak wiecznie niezadowolony.

13-03-2019

maniekKiedy wreszcie zaczną się pracę nad ustawą dla pracujących 40-lat i więcej aby mogli zdecydować czy chcą dalej pracować czy chcą odpocząć. Czy dalej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)