Notowania

300 plus. Pieniądze trafią na konto najwcześniej pod koniec września

1 lipca będzie ważnym dniem dla opiekunów uczących się dzieci. Wtedy ruszy nabór wniosków internetowych po 300 zł wyprawki w programie Dobry Start. Od sierpnia będą przyjmowane wnioski papierowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wniosek w lipcu, a wypłata we wrześniu. Tak ma działać program 300+ (Fot: East News)

Rodzice i opiekunowie uczących się dzieci do 20 roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24.) mogą w tym roku składać wnioski świadczenie w ramach programu Dobry Start. Wypłata ma być jednorazowa, a program obejmuje wsparciem 4,6 miliona uczniów.

- Cały czas powtarzamy, że 1 lipca startuje składanie wniosków online o świadczenie Rodzina 500 plus w nowej odsłonie, czyli obejmujące każde dziecko do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie i pieczy zastępczej. Pragnę jednak przypomnieć i mocno podkreślić, że również od 1 lipca można składać za pośrednictwem internetu wnioski o tak zwaną wyprawkę szkolną. I podobnie jak w przypadku 500 plus, wnioski drogą tradycyjną będzie można składać od 1 sierpnia - powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Jeśli kompletny wniosek wpłynie w lipcu lub w sierpniu, wówczas świadczenie zostanie wypłacone nie później niż do końca września, a nawet przed rozpoczęciem roku szkolnego. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, świadczenie będzie wypłacane do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Obejrzyj: "Tłit". Mikołaj Pawlak o nieletnich matkach. Proponuje debatę rzecznikowi praw obywatelskich

W 2018 roku, czyli pierwszym roku działania programu, wypłacono łącznie ponad 4,3 miliona świadczeń Dobry start. W ubiegłym roku program kosztował 1,3 mld złotych. Zgodnie z szacunkami, w 2019 roku program będzie kosztował 1,4 mld złotych.

Świadczenia z programu Dobry Start mogą się łączyć ze świadczeniami wypłacanymi z programu 500 plus. Wniosek można złożyć w tych samych instytucjach, co o 500 plus, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 300 plus, wiadomości, gospodarka, Bożena Borys-Szopa, świadczenia
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2019

WiktorWidać, na kogo trzeba glosować - PiS który spełnia swoje obietnice, czy PO które tylko kłamie, kradnie i ucieka do Brukseli.

27-06-2019

BronekCzyli wypłata tuż przed wyborami. I niech mi ktoś powie że to nie jest kupowanie głosów. Przecież wydatki do szkoły są największe w pierwszej połowie … Czytaj całość

27-06-2019

biedaa dla emerytow ktorzy klepią biede i brakuje im na leki nie mowiac o opłatach i jedzeniu 500+ niestety NIE MA ,

Rozwiń komentarze (22)