Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

300 plus. Pieniądze trafią na konto najwcześniej pod koniec września

22
Podziel się

1 lipca będzie ważnym dniem dla opiekunów uczących się dzieci. Wtedy ruszy nabór wniosków internetowych po 300 zł wyprawki w programie Dobry Start. Od sierpnia będą przyjmowane wnioski papierowe.

Wniosek w lipcu, a wypłata we wrześniu. Tak ma działać program 300+
Wniosek w lipcu, a wypłata we wrześniu. Tak ma działać program 300+ (East News, East News)
bEhcqXKd

Rodzice i opiekunowie uczących się dzieci do 20 roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24.) mogą w tym roku składać wnioski świadczenie w ramach programu Dobry Start. Wypłata ma być jednorazowa, a program obejmuje wsparciem 4,6 miliona uczniów.

- Cały czas powtarzamy, że 1 lipca startuje składanie wniosków online o świadczenie Rodzina 500 plus w nowej odsłonie, czyli obejmujące każde dziecko do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie i pieczy zastępczej. Pragnę jednak przypomnieć i mocno podkreślić, że również od 1 lipca można składać za pośrednictwem internetu wnioski o tak zwaną wyprawkę szkolną. I podobnie jak w przypadku 500 plus, wnioski drogą tradycyjną będzie można składać od 1 sierpnia - powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

bEhcqXKf

Jeśli kompletny wniosek wpłynie w lipcu lub w sierpniu, wówczas świadczenie zostanie wypłacone nie później niż do końca września, a nawet przed rozpoczęciem roku szkolnego. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, świadczenie będzie wypłacane do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Zobacz także: Obejrzyj: "Tłit". Mikołaj Pawlak o nieletnich matkach. Proponuje debatę rzecznikowi praw obywatelskich

W 2018 roku, czyli pierwszym roku działania programu, wypłacono łącznie ponad 4,3 miliona świadczeń Dobry start. W ubiegłym roku program kosztował 1,3 mld złotych. Zgodnie z szacunkami, w 2019 roku program będzie kosztował 1,4 mld złotych.

bEhcqXKl

Świadczenia z programu Dobry Start mogą się łączyć ze świadczeniami wypłacanymi z programu 500 plus. Wniosek można złożyć w tych samych instytucjach, co o 500 plus, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhcqXKG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(22)
Leon
2 lata temu
Jaki my mamy niski poziom dziennikarstwa. Czy autor czyta to co napisał chyba nie ? 1 cytat "trafią na konto najwcześniej pod koniec września" 2 cytat "zostanie wypłacone nie później niż do końca września" . Najwcześniej a nie później to mała różnica
Zbuntowana
2 lata temu
A taniej wyszłoby podnieść średnią krajową, żeby każda rodzina mogła godnie przeżyć od wypłaty do wypłaty. i w miejsce tych wszystkich "+" znieść podatek od emerytów i rencistów oraz by więźniowie musieli zarobić na swoje utrzymanie. a nie, że rodzice płacą w szkołach za obiady a oni jedzą za nasze podatki...
Kinia
2 lata temu
Brawo PIS , w końcu moje osmioro dziec i zobaczy morze
bEhcqXKH
Anna
2 lata temu
Tyle było krzyku o pomocy najbardziej pokrzywdzonym przez los. Do końca czerwca miła być gotowa ustawa. Cóż, jutro 30.06. i ani słychu. Taka jest wiarygodność tego rządu. Wielką czkawką odbije się ta polityka i to już niebawem. Wystarczy popatrzeć na ceny w sklepach. Układ się sam położy.
Krystyna
2 lata temu
Czy kogos zaskoczyl termin otoz nie tylko czy ten nie wiem ktory sort wg PiS jest zotientowany
...
Następna strona