Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

320 tys. zł na pielgrzymki od ZUS. "Siła od Matki Bożej jest nam potrzebna"

326
Podziel się:

ZUS wydał ponad 320 tys. zł na finansowanie pielgrzymek pracowników na Jasną Górę w latach 2016-2023 - wynika z danych uzyskanych przez związkowców Zakładu. Pieniądze wydawano, gdy prezesem była prof. Gertruda Uścińska. Zakład zabiera głos.

320 tys. zł na pielgrzymki od ZUS. "Siła od Matki Bożej jest nam potrzebna"
ZUS finansował pielgrzymi na Jasną Górę, gdy prezesem Zakładu była prof. Gertruda Uścińska (PAP, Tomasz Gzell)

- Z tych środków 275 tys. zostało wydane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Społecznych, a 50 tys. zł ze środków działalności bieżącej ZUS-u - wyjaśnia Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa. Związkowcy otrzymali te dane w ramach informacji publicznej.

Jak wyjaśnia Szumlewicz "wycieczki do Jasnej Góry były na liście wyjazdów refundowanych w ramach funduszu socjalnego". Natomiast ZUS nie organizował imprez o charakterze religijnym do miejsc kultu innych niż rzymskokatolickie (np. do miejsca kultu religijnego wyznawców prawosławia).

"Wspólna modlitwa"

Zdaniem Szumlewicza za rządów prezes Gertrudy Uścińskiej "wycieczki na Jasną Górę były co roku promowane przez władze Zakładu i zachęcano do udziału w nich wszystkich pracowników instytucji".

Nie była to oddolna inicjatywa ani życzenie zakładowych związków zawodowych. W pismach wysyłanych do wszystkich pracowników zachęcano ich do udziału we wspólnej modlitwie - dodaje Szumlewicz.

Związkowiec nie rozumie, w jaki sposób "modły prezes miałyby pomóc pracownikom ZUS-u w ich pracy". - Z pewnością woleliby wyższe pensje - podsumował.

Pracownicy ZUS pielgrzymowali na Jasną Górę m.in. we wrześniu ubiegłego roku przy okazji beatyfikacji rodziny Ulmów.

- Dziękujemy za cały rok opieki. Wykonujemy ciężką pracę, przyjmujemy nowe obowiązki i ta siła od Matki Bożej jest nam potrzebna. Zakład Ubezpieczeń Społecznych służy wszystkim obywatelom, bo to nie tylko renty, emerytury, świadczenia socjalne, ale też społeczne i rodzinne np. 500 plus - tłumaczył na Jasnej Górze Jarosław Żuk, dyrektor ZUS-u w Częstochowie, cytowany przez serwis jasnagora.com.

Na nasze pytanie, czy w latach 2016-2023 ZUS wydał ponad 320 tys. zł na sfinansowanie pielgrzymek na Jasną Górę, Zakład odpowiedział: "Pielgrzymki są jedną z form imprez, które mogą być organizowane lub dofinansowywane w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych od 2009 r. w ramach działalności socjalnej organizowane jest 'Spotkanie Pracowników ZUS na Jasnej Górze. Jest to jedna z wielu imprez wpisanych do kalendarza imprez turystycznych w ZUS".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(326)
Kate
miesiąc temu
To jest chyba jakiś żart to ludzie dostają grosze zasiłku, a ta sekta bawi się w najlepsze, ta pani powinna zwrócić te pieniądze z własnej kieszeni ,😡😡😡😡😡😡😡😡🤮
Pod krzakiem
miesiąc temu
Czy ta sekta opanowała już cała Polskę czy są jeszcze jakieś wolne enklawy wolności umyslowej
Podatnik🇵🇱
miesiąc temu
😡😡😡😡😡😡
polka
miesiąc temu
Nie da sie sluchac takich bzdurnych informacji, zanim sie napisze cos takiego, nalezy zweryfikowac i dobrze sprawdzic. Mam pelne zaufanie do ZUS i nie wierze, zeby pieniadze byly przeznaczane na pielgrzynki do Czestchowy. Jak ktos tam jedzie, to oplaca z wlasnej kieszeni.
Niech odpowie...
miesiąc temu
To powinno się znaleźć w prokuraturze
...
Następna strona