Notowania

500+ na krowę i 100+ na świnię. Bruksela wciąż nie ma wniosku z Polski

Rolnicy obietnicę już usłyszeli, nauczyciele się na nią oburzyli, a Komisja Europejska, która ma ją finansować, wciąż nie dostała żadnego wniosku z Polski. Mowa o programie dopłat do hodowli krów i świń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Jarosław Kaczyński obiecał dopłaty do hodowli krów

- Nie dostaliśmy jeszcze wniosku – przyznał podczas konferencji prasowej komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi Phill Hogan. Odpowiedział w ten sposób na pytanie o możliwość wprowadzenia w Polsce programu dopłat do hodowli krów i świń, które rolnikom obiecał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Równocześnie Hogan przyznał, że o pomyśle rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i jest w kontakcie z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim. – Nie znamy szczegółów, czytamy gazety, ale potrzebujemy formalnego wniosku, by ocenić czy spełnia wymogi formalne – podkreślił Hogan. Wskazał także na fakt, o którym pisał m.in. money.pl, że pieniądze na wsparcie rolników nie będą nowymi środkami, ale środkami przydzielonymi Polsce w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Na sobotniej konwencji w Kadzidle Jarosław Kaczyński obiecał pomoc dla rolników
500 zł na krowę PiS nie sfinansuje z budżetu. Sięgnie po pieniądze z Unii

Z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego wynika, że Brukseli przedstawił pomysł jako sposób na poprawę dobrostanu zwierząt hodowanych w Polsce. Stąd warunkami potencjalnego przyszłego świadczenia mogą okazać się wspominane przez prezesa PiS warunki trzymania zwierząt – „na słomie”, wypasanie na pastwiskach czy zapewnienie odpowiednio dużej przestrzeni każdemu zwierzęciu.

Afera z mięsem z chorych krów. Jak uchronić się przed niebezpiecznym mięsem?

Z drugiej strony polski program, który miałby opierać się na kwotach w wysokości 500 i 100 zł jest o wiele mniej hojny niż opisany przez money.pl program rumuński. Tamtejsi rolnicy mogą liczyć na znacznie wyższe dopłaty.

Jarosław Kaczyński obiecał program krowa+
Program Krowa+. Pieniądze z budżetu, którego nie ma. Oferta mniej hojna niż rumuńska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2019

LIKANA CO?! NA TO ŻEBY POTEM JE MORDOWAĆ W RZEŹNIACH! NIC PIS NIE ROBI W KIERUNKU ZWIERZĄT , JUZ NAPEWNO NIC DOBREGO.... WIĘCEJ RAZY NA was NIE … Czytaj całość

25-04-2019

tumiskoczNie chodzi o realizację lecz o wydźwięk.

25-04-2019

J.KGŁUPI NARÓD TO I DOPŁAT NIE BĘDZIE NIECH KASUJĄ ZA ŚLIMAKI I MARCHEWKĘ A WY HEJTUJCIE DALEJ !

Rozwiń komentarze (10)