500+. Pracownicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego piszą skargę do minister pracy

W Wydziale Koordynacji Świadczeń pomorskiego UW nie dzieje się najlepiej. Pracownicy mają konflikt z szefostwem i piszą pismo ze skargą do resortu pracy.

Pracownicy wydziału mają wrażenie, że kierownictwo sabotuje wypłatę 500+
Źródło zdjęć: © East News | MONKPRESS/EAST NEWS
Tomasz Sąsiada

O sprawie donosi Radio Zet. Wydział zajmuje się wypłatą 500+ dla mieszkańców Pomorza pracujących za granicą. Jego pracownicy wysłali pismo m.in. do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg, wojewody Dariusza Drelicha oraz do Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku.

Jak podaje radio, w piśmie grupa pracowników wskazuje na konflikt z dyrektorkami wydziału, blokowanie awansów, zbyt wolne podpisywanie decyzji przez kierownictwo, czy wynoszenie dokumentów do domu.

Urzędnicy skarżą się, że w wydziale trwa ciągła karuzela kadrowa - w krótkim czasie przeszło przez tę komórkę ponad 40 pracowników. Trzeba ich ciągle szkolić, a to spowalnia pracę.

Obejrzyj też: 500+ do waloryzacji? "500 zł to 500 zł, a nie 541 zł". Ekonomista odniósł się też do drożyzny

Pracownicy wydziału mają wrażenie, że kierownictwo sabotuje wypłatę 500+. "Od czasu nastania obecnej dyrekcji, odnotowuje się wyłącznie spadki w statystykach ogólnopolskich" - napisali.

"Kiedy zabraknie dodatkowych osób, przeszło 6000 wniosków oraz 3000 nieobrobionych do końca wniosków spłynie lawinowo na stałych pracowników, co całkowicie sparaliżuje pracę wydziału i wykończy psychicznie i fizycznie pracowników" - ostrzegają pracownicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie