Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

7 błędów, których nie popełniają bogaci i odnoszący sukcesy ludzie

25
Podziel się:

Nauka na błędach może być jedną z cenniejszych lekcji dla początkujących przedsiębiorców. Jak jednak powszechnie wiadomo, lepiej uczyć się na cudzych niż własnych. Dlatego też siedmiu milionerów i przedsiębiorców wskazało po jednej pomyłce, której trzeba unikać jak ognia.

7 błędów, których nie popełniają bogaci i odnoszący sukcesy ludzie
Lęk przed skokiem w nieznane, brak uśmiechu, negatywne nastawienie czy niepojawianie się na spotkaniach. Odnoszący sukcesy przedsiębiorcy wskazują błędy, których trzeba unikać jak ognia. Fototgrafia ma charakter ilustracyjny (Getty Images, Klaus Vedfelt)

Większość osób marzy o sukcesie i idącym za nim bogactwie. Zdarza się jednak, że popełniają błędy, które mogą znacząco wydłużyć ich drogę do celu. Redakcja CNBC poprosiła 10 odnoszących sukcesy przedsiębiorców o wskazanie po jednym błędzie, który może utrudnić osiągnięcie sukcesu. Wybraliśmy siedem najciekawszych naszym zdaniem odpowiedzi.

1. Niepojawianie się

Dla Granta Cardone'a, założyciela Cardone Capital, firmy z sektora nieruchomości wartej 750 mln dolarów, niepojawienie się na spotkaniach, mityngach, rozmowach czy szkoleniach jest głównym powodem porażek. Jak podkreślił, jest to błąd łatwy do popełnienia. – Pojawianie się raz za razem wymaga wiary i wytrwałości, ale także tworzy dyscyplinę – stwierdził.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Praca zdalna. Pracownicy udają, że pracują?

2. Ociąganie się

Michael Ovitz, współzałożyciel i były prezes CAA, były prezes The Walt Disney Company, inwestor i filantrop, zauważył z kolei, że choć lenistwo jest kuszące, to znacząco zmniejsza szanse na odniesienie sukcesu. – Zostałem wychowany przez rodziców, którzy powiedzieli mi, że mogę robić, co chcę i być kimkolwiek chcę, o ile ciężko na to pracuję – podkreślił.

3. Negatywne nastawienie

Barbara Corcoran, założycielka The Corcoran Group, prowadząca podcast "Business Unusual", inwestorka "Shark Tank" stwierdziła, że nawet jedna osoba z negatywnym nastawieniem w grupie 10 pracowników może doprowadzić do upadku.

Kiedyś myślałam, że mogę zmienić kogoś ze złym nastawieniem, ale od tego czasu nauczyłam się zwalniać takie osoby – przyznała bez ogródek.

4. Skupianie się na zbyt wielu rzeczach jednocześnie

Według Jamesa Daily'ego, założyciela i partnera w Daily Law Group, to rozproszenie jest głównym czynnikiem utrudniającym osiągnięcie sukcesu. Jak stwierdził, lepiej wybrać jedną pasję i wykonywać ją lepiej od innych, niż wpadać na setki pomysłów i nie realizować żadnego z nich. – Jeśli na przykład nie jesteś prawnikiem, nie udawaj, że nim jesteś. Pozostań na swoim pasie ruchu i deleguj zadania doświadczonym profesjonalistom – podpowiedział.

5. Ślepe naśladowanie ludzi odnoszących największe sukcesy

Luke Freiler, CEO i współzałożyciel Centercode, skrytykował z kolei osoby kopiujące rozwiązania, które sprawdziły się u innych. W jego ocenie nie ma znaczenia fakt, że u kogoś dane rozwiązanie zadziałało. Liczy się tylko to, co może realnie pomóc w twoim przypadku.

Najlepsi liderzy nie naśladują ślepo ludzi, którzy odnieśli największy sukces. Wiedzą, że noszenie czarnego golfu każdego dnia nie zmieni ich w Steve'a Jobsa. Zamiast tego przyglądają się składowym sukcesu i stosują je do własnych przypadków – zauważył Luke Freiler.

6. Lęk przed skokiem w nieznane

James Sixsmith, założyciel i dyrektor generalny Trade Context, współzałożyciel SpeedUpTrader uznał natomiast, że największym błędem jest brak odwagi do wychodzenia poza swoją strefę komfortu. Na dowód przywołał przykład ubiegania się wymarzone stanowisko kierownicze, które przekracza nasze doświadczenie i kwalifikacje.

Może się tak stać, że dostaniesz tę pracę i okaże się, że przerasta ona twoje możliwości. Ale to nie znaczy, że nie możesz spróbować i uczyć. W ciągu sześciu miesięcy możesz rozwinąć się w sposób, w jaki nie mógłbyś inaczej – ocenił James Sixsmith.

W najgorszym przypadku nie dostaniemy tej pracy, ale będziemy mogli powiedzieć, że skoczyliśmy w nieznane. A to czyni nas lepszymi od innych, którzy bali się ponieść porażkę.

7. Brak uśmiechu

Nieuśmiechanie się jest najgorszym błędem według Holly Parker, założycielki i dyrektorki generalnej The Holly Parker Team w Douglas Elliman. Podkreśliła, że siła uśmiechu jest niedoceniana, gdyż poprawia ona nasze samopoczucie i kreatywność.

Ludzie chcą robić interesy z ludźmi, których lubią, z którymi nawiązują kontakt i czują się komfortowo – stwierdziła.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
praca
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
Frankowicz15
8 miesięcy temu
Pieniądze dają szczęście haha bo kupujesz sobie złoto z mennicy i masz chili XD
lol
10 miesięcy temu
Lel
Ziomuś
10 miesięcy temu
1. Nie tracą czasu na czytnie takiego syfu
5445
10 miesięcy temu
Pieniądze szczęścia nie dają? Być może, ale pozwalają go szukać w ładniejszych i ciekawszych miejscach. Do tego pozwalają zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Mamy więcej czasu na przyjemności zamiast harówki od rana do nocy. Czytaliście ksiązke pt. "Chcę być szczęsliwy i bogaty, a nie tylko szczęsliwy "? Jest o tym jak stać się niezależnym finansowo, zbudować majątek przez rozsądne inwestycje o ograniczonym ryzyku, mieć co miesiąc dochody bez chodzenia do pracy na 8-10 godzin do końca życia. Rządzącym nie jest na rękę świadomość i niezależność finansowa obywatela, bo nie mogą nas przekupić „plusami”, kolejnymi emeryturami. Najlepszy obywatel to zależny od państwa, zadłużony i nieświadomy finansowo.
xxx
10 miesięcy temu
Rozumiem, że ci wszyscy milionerzy zaczynali od zera pracując na budowie albo w magazynie? Czy może przejęli biznesy po rodzicach?
...
Następna strona