Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

800 plus tylko poniżej ustalonego dochodu. Nowy sondaż mówi jasno

610
Podziel się:

Według najnowszego badania Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu", większość Polaków uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus.

800 plus tylko poniżej ustalonego dochodu. Nowy sondaż mówi jasno
Premier Mateusz Morawiecki i oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (PAP, Paweł Supernak)

"Super Express" w swoim artykule podkreśla, że program 500 plus odgrywa kluczową rolę dla wielu rodzin w Polsce, pomagając im w wychowywaniu dzieci. Dzięki świadczeniu wiele gospodarstw domowych jest w stanie wiązać koniec z końcem. Jednak od momentu wprowadzenia programu budzi on wiele kontrowersji.

800 plus. Polacy chcą progu dochodowego

Głównym punktem spornym jest fakt, że świadczenie w wysokości 500 zł na dziecko jest wypłacane wszystkim, niezależnie od ich statusu materialnego, co oznacza, że korzystają z niego także osoby bardzo zamożne. Gazeta zwraca uwagę, że od Nowego Roku świadczenie wzrośnie do 800 plus.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 800+. Jest ważna deklaracja polityka PSL

W ramach sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster ankietowani zostali zapytani o swoje zdanie na temat wprowadzenia progu dochodowego gospodarstwa domowego, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus. Na to pytanie aż 63 proc. badanych odpowiedziało twierdząco, sugerując, że powinien być wprowadzony taki próg. Z kolei 37 proc. respondentów uważa, że nie powinno się wprowadzać progu dochodowego w świadczeniu 800 plus.

Badanie przeprowadzono w dniach 7-8 listopada na grupie 1014 dorosłych obywateli Polski.

Podwyżka świadczenia z 500 zł na 800 zł wejdzie w życie w 2024 r. Pieniądze mają zostać wypłacone do 29 lutego 2024 r. z wyrównaniem od 1 stycznia. Rodzice nie będą musieli składać wniosku. Zmianę wysokości wsparcia zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości w maju tego roku.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł jest wypłacane na każde dziecko. Co roku od 1 lutego ZUS otwiera nabór na kolejny okres trwający od 1 czerwca do 31 maja roku kolejnego.

Program Rodzina 500 plus funkcjonuje od kwietnia 2016 r. Świadczenie przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. Prawo do wsparcia mają zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(610)
kasa misiu
miesiąc temu
ważne że ministrów i wiceminiustrów jest już ok .... 100 !!!!
Oj oj
2 miesiące temu
Oni się bawią w sejmie jakiś cyrk się urządza a kasa im leci i to z naszych może przemyślcie komu bardziej pożałować bo oni niemaja 800 plus tylko podstawy 35.000 i to z naszych brawo myślenia ...nauczycielom 1500 ależ owszem czemu nie ale na dzieci to już patole nieroby i wielki skandal puknijcie się w głowę i zacznijcie myśleć racjonalnie
Weronika
2 miesiące temu
Polak Polakowi wilkiem to jest chory kraj wszędzie są pomoce a tu wielką walka sponsorujecie dostatnie życie i limuzyny posłom a dzieciom żałować jednak ten kraj trzeba zaorać zawiść zawiść zawiść
Prawda taka
2 miesiące temu
Wy jesteście dziwni a dlaczego ma niebyc 800 plus a dlaczego nauczyciele mają mieć 1500 więcej jednorazowo skoro pracują 18 h tygodniowo ...a dlaczego posłowie mają podstawę 35.000 z naszych co wy będziecie zobaczcie jak posłów sponsorujecie może oraz po rozum do glowy
olo
2 miesiące temu
to tak jak z abonamentem płacą nieliczni a wszyscy oglądają
...
Następna strona