Notowania

ekmśp
14.10.2019 11:16

9. Europejski Kongres MŚP – skorzystaj z bezcennej dawki wiedzy

3 dni debat, 12 ścieżek tematycznych, ponad 100 paneli dyskusyjnych i warsztatów, 500 ekspertów, 37 delegacji zagranicznych - największe i najważniejsze wydarzenie dla małych i średnich przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale i Europy oraz świata – odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

16-18 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotka się ponad 7 tysięcy osób. Wydarzenie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach od ośmiu lat, co roku staje się coraz skuteczniejszą platformą dialogu, wymiany wiedzy i poglądów oraz doświadczeń między przedstawicielami świata biznesu, nauki i samorządu.
By wziąć udział w Kongresie wystarczy się zarejestrować na: www.ekmsp.eu

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Idea Kongresu jest realizowana dzięki wsparciu i przychylności Współgospodarzy Kongresu: Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Miasta Katowice, Wojewody Śląskiego, w ciągu trzech dni Kongresu, Katowice staną się sercem przedsiębiorczości, a Metropolia wypełni się przedstawicielami świata biznesu, nie tylko z Polski. Metropolia GZM to pierwsza metropolia w Polsce, która stała się prekursorem nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, przyczyniających się do podnoszenia jakości życia mieszkańców, m.in. elektromobilności, wpływającej na stan środowiska naturalnego.

Miasto Katowice, Współgospodarz 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, po raz kolejny stworzy okazję do networkingu, udowadniając tym samym jak ważny jest głos przedstawicieli sektora MŚP. Miasto Katowice jest świadome, że zdrowa zdywersyfikowana gospodarka opiera się również na tym sektorze. Miasto podejmuje działania mające na celu wzmocnienie i konsolidację lokalnego ekosystemu. Pracuje na kilku płaszczyznach: przyciąga nowe wydarzenia, wspiera inicjatywy „oddolne” oraz inwestuje w przyjazną przedsiębiorcom przestrzeń - przykładem jest nowo otwierany Miejski Inkubator Przedsiębiorczości.

Polski sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ma duży potencjał rozwojowy. Hasło przewodnie Kongresu SMART - SAFE - SOLUTIONS, nawiązuje do obecnie panującego trendu oraz głównego pytania, na które odpowiedź poznamy podczas wydarzenia: – Dzięki jakim innowacjom, inteligentnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniom sektor MŚP może zapewnić sobie stały, zrównoważony rozwój na rynku oraz odgrywać znaczącą rolę w gospodarce europejskiej i światowej?

W zdefiniowaniu rozwiązań pomagać będą merytoryczni, biznesowi, instytucjonalni i strategiczni partnerzy wydarzenia m.in. Powiatowe Urzędy Pracy Województwa Śląskiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Bank PEKAO, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Lotos, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz wielu innych.
Głównym partnerem merytorycznym wydarzenia jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Agencja rządowa od prawie 20 lat wspiera rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, obszary działalności PARP zmieniają się wraz z rozwojem gospodarczym i wyłanianiem się nowych trendów w przedsiębiorczości i innowacyjności. PARP jest naturalnym partnerem EKMŚP – wydarzenia, które przybliża administrację i samorząd do przedsiębiorców. Agencja będzie na Kongresie prowadzić warsztaty z pozyskiwania Funduszy Norweskich - ścieżki finansowanie sektora MŚP.

Tradycyjnie całość Kongresu dopełnią Targi Biznes Expo, które stanowią wyjątkową przestrzeń wystawienniczą połączoną ze strefą prezentacji, networkingu oraz eksperckich porad.

Rangę wydarzenia potwierdzają przyznane w tej edycji patronaty honorowe: Patronat Honorowy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Patronat Honorowy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Patronat Honorowy Biura Rzecznika MŚP, Honorowy Patronat Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Honorowy Patronat Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza, Honorowy Patronat Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka oraz Patronat Parlamentu Europejskiego. Do grona partnerów i patronów wydarzenia dołączył szereg znanych renomowanych firm organizacji pozarządowych oraz mediów z całego kraju i zza granicy.

Więcej informacji oraz bezpłatna rejestracja na: www.ekmsp.eu

Tagi: ekmśp
Źródło:
Informacja prasowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz